piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek słucha i odpowiada młodym ludziom w nowym podcaście

Papież Franciszek słucha i odpowiada młodym ludziom w nowym podcaście

Przed Światowym Dniem Młodzieży w Lizbonie, Papież Franciszek słucha obaw młodych ludzi, którzy dzielą się swoimi osobistymi historiami, nadziejami i wyzwaniami. Oferuje im pocieszenie i zachętę w drugiej edycji “Popecastu” wyprodukowanego przez Radio Watykańskie – Vatican News.

Młodzi ludzie z różnych środowisk

Młodzi ludzie prezentowani w tym drugim podcaście reprezentują różnorodność tła i grup wiekowych, dzieląc się swoimi trudnościami, ale także dynamizmem i nadziejami.

Bóg kocha cię

Papież Franciszek wysłuchał historii Giony, który mówił o wyzwaniach związanych z byciem wierzącym, jednocześnie akceptując rzeczywistość posiadania fizycznych wyzwań i bycia transpłciowym. Papież zaoferował słowa zachęty, mówiąc: “Bóg kocha nas takimi, jakimi jesteśmy” i że “Pan zawsze towarzyszy nam, zawsze. Nawet jeśli jesteśmy grzesznikami, zbliża się, aby nam pomóc”. Papież dodał: “nie poddawaj się, kontynuuj dążenie do przodu”.

Zawsze dąż do przodu

Słuchając historii Edwarda i Valerija, obu odbywających karę w młodzieżowej społeczności korekcyjnej, Papież dowiedział się o ich trudnych sytuacjach rodzinnych i porzuceniu, które doprowadziło do popełnienia przez nich przestępstw, których teraz żałują.

Horyzont nadziei

Arianna opowiedziała o swojej walce z chorobą dwubiegunową, która spowodowała u niej momenty wielkiej radości, ale także momenty, kiedy rozważała samobójstwo. Jednocześnie powiedziała, że czuje, że jest “ocalona przez Boga”.

Wzbogacony przez różnorodność

Następnie Papież wysłuchał Valerii, nauczycielki religii, która przekazała opinie, które otrzymuje od swoich młodych uczniów, którzy pragną Kościoła bardziej przejrzystego, młodzieżowego i bliskiego ludziom w ich życiu.

Idź na Światowy Dzień Młodzieży

Na zakończenie, po zapytaniu, kto pojedzie na Światowy Dzień Młodzieży, Papież Franciszek wezwał swoich młodych rozmówców w “Popecast” do podjęcia wysiłku uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach ŚDM, nazywając to doświadczenie, które uznają za bardzo satysfakcjonujące, pełne wspólnoty, świętowania, nadziei i radości.

Podobne wiadomości

Popularne tematy