wtorek, 20 lutego, 2024
Strona głównaReligiaKardynał Parolin przybywa do Sudanu Południowego, aby wspierać proces pokojowy

Kardynał Parolin przybywa do Sudanu Południowego, aby wspierać proces pokojowy

Kardynał Sekretarz Stanu Pietro Parolin rozpoczął czterodniową wizytę w Sudanie Południowym, aby okazać solidarność Kościoła z regionem Malakal dotkniętym katastrofą i potwierdzić dążenia narodu do pokoju.

Solidarność z Diecezją Malakal

Arcybiskup Ameyu wyjaśnił, że głównym celem wizyty kardynała Parolina w Sudanie Południowym jest odwiedzenie Diecezji Malakal. “Wszyscy znamy sytuację w Malakal: kwestię klęsk żywiołowych, powodzi i wiele innych rzeczy, wraz z katastrofami spowodowanymi przez człowieka,” powiedział Arcybiskup. “Ale teraz jest też okno możliwości dla pokoju.”

“Pracujmy razem dla pokoju”

Papież Franciszek odwiedził kraj w lutym 2023 roku, po intensywnych staraniach Kościoła o poszukiwanie pokoju między rywalizującymi frakcjami. Arcybiskup Juby przypomniał wezwanie Papieża do rządu i ludu Sudanu Południowego, aby pracowali razem. “Powtórzył to słowo – “razem, razem, razem” – trzy razy, ponieważ razem oznacza jedność,” powiedział Arcybiskup Ameyu.

Program wizyty Kardynała Parolina

Kardynał Parolin spędził pierwszy dzień swojej wizyty w stolicy, Jubie, zanim udał się do Malakal, a następnie do Rumbek. W poniedziałek spotkał się najpierw z kardynałem Gabrielem Zubeirem Wako, arcybiskupem emerytowanym z Chartumu, a następnie inaugurował tablicę pamiątkową przypominającą pobyt Papieża Franciszka w Nuncjaturze Apostolskiej w Jubie.

Zakończenie wizyty Kardynała Parolina w Angoli

Kardynał Parolin zakończył trzydniową wizytę w Angoli w niedzielę. W swojej homilii kardynał Parolin chwalił Kościół w Angoli jako “nośnika bogatej tradycji duchowej, która karmiła ją w czasach próby”. Zachęcał chrześcijan z Angoli do przezwyciężenia wszelkich obaw i budowania autentycznych więzi.

Podobne wiadomości

Popularne tematy