sobota, 1 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaKardynał Marengo: wizyta Papieża w Mongolii sieje nasiona harmonii

Kardynał Marengo: wizyta Papieża w Mongolii sieje nasiona harmonii

W nawiązaniu do apostolskiej podróży Papieża Franciszka do Mongolii, Kardynał Giorgio Marengo dzieli się swoimi wrażeniami z czterodniowej wizyty Papieża “w sercu Azji” i chwali ją za budowanie nowych więzi przyjaźni.

Radość z wizyty w “sercu Azji”

W ostatnim dniu wizyty Papieża Franciszka w Mongolii, Apostolski Prefekt Ulaanbaatar, Kardynał Giorgio Marengo, podkreślił wielkie poczucie radości, które przenikało wizytę Papieża w tym kraju “w sercu Azji”. W rozmowie z Lindą Bordoni z Vatican News w rezydencji biskupa kilka godzin po odejściu Papieża, Kardynał Marengo powiedział, że czuł, że Apostolska Podróż “dramatycznie przyczyniła się” do budowania “nowych więzi przyjaźni” między osobą Papieża a ludem Mongolii.

Wrażenia i myśli Kardynała Marengo

Na pytanie o krótkie podsumowanie podróży, uczucia i myśli oraz dziedzictwo, które myśli, że zostawia, Kardynał Marengo odpowiedział: “Była to wielka łaska, którą wszyscy otrzymaliśmy w ostatnich dniach. Jedno uczucie, które pozostaje, chociaż wciąż musimy medytować i wracać do tego, co doświadczyliśmy tak intensywnie w ostatnich dniach, to poczucie radości, radości z Ewangelii, Evangelii gaudium, którą podzieliliśmy się, czuliśmy w słowach Ojca Świętego, w jego gestach bliskości do naszej małej trzódki i do całego narodu Mongolii.”

Dialog międzyreligijny i pokój

Kardynał Marengo podkreślił, że Mongolia to kraj dialogu międzyreligijnego i pokoju, dlatego jego przesłanie zostało szczególnie dobrze przyjęte. “Myślę, że jego obecność, obecność Ojca Świętego z pewnością zaoferowała nasiono harmonii, jak powiedział, przypomnienie dla nas wszystkich przedstawicieli różnych tradycji religijnych o ważnej wartości współpracy, budowania społeczeństwa, w którym wartości duchowe są wysoko cenione.”

Ulubione chwile Kardynała

Na koniec Kardynał Marengo podzielił się jednym ze swoich ulubionych momentów: “Było dla mnie bardzo emocjonalne w ciągu dni, kiedy widziałem go na placu Sukhbaatar, podając rękę prezydentowi. Myślenie o tej przyjaźni, która trwała przez wieki, ale dopiero teraz mogła być widoczna.”

Podobne wiadomości

Popularne tematy