wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaKardynał Parolin: Papież Franciszek ma wielkie oczekiwania wobec ŚDM

Kardynał Parolin: Papież Franciszek ma wielkie oczekiwania wobec ŚDM

Patrząc w przyszłość na Apostolską Podróż Papieża Franciszka do Portugalii, Sekretarz Stanu Kardynał Pietro Parolin mówi, że Światowy Dzień Młodzieży to ważna okazja dla młodych ludzi do bliskiego kontaktu z Jezusem. Opisuje wizytę Papieża w Fatimie jako czas bliskości z chorymi i wezwanie do modlitwy o pokój.

Światowy Dzień Młodzieży – spotkanie z Papieżem

Młodzi ludzie, którzy przybyli do Lizbony, czekają na Papieża Franciszka, aby wspólnie świętować 37. Światowy Dzień Młodzieży, pierwszy po pandemii Covid-19. Papież udaje się do Portugalii z przekonaniem, że te “spotkania są potężne, że mają siłę nawet do zmiany życia niektórych osób”.

Papież i młodzież

Święty Ojciec ma wiele oczekiwań wobec nadchodzącego Światowego Dnia Młodzieży w Lizbonie i już w kilku wiadomościach wideo zaprosił młodych ludzi do dołączenia do niego w tej pielgrzymce i przygotowania tego kościelnego wydarzenia, przede wszystkim, w modlitwie.

Znaczenie ŚDM w 2023 roku

Wybór Jana Pawła II był niewątpliwie proroczy, proroczą intuicją, która wskazywała na pragnienie Kościoła towarzyszenia młodym ludziom, towarzyszenia im w celu głoszenia im Ewangelii, ułatwiania im spotkania z Chrystusem.

Co Kościół może nauczyć się od młodych ludzi?

W dzisiejszym świecie jest wiele osób, które nie znają Jezusa Chrystusa, a może nawet Go odrzuciły, jest coraz więcej osób, które straciły wiarę i zachowują się, jakby Bóg nie istniał.

Wizyta w Fatimie

Jest to ważna wizyta, podczas której Święty Ojciec spotka się z młodymi ludźmi, którzy są chorzy, i odmówi z nimi Święty Różaniec. Intensywny moment.

Światowe Dni Młodzieży nie są “fajerwerkami”, to znaczy momentami entuzjazmu, być może wielkiego entuzjazmu, które pozostają zamknięte w sobie: muszą być zintegrowane z codzienną posługą młodzieży.

Podobne wiadomości

Popularne tematy