sobota, 1 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaKardynał Konrad Krajewski odwiedza Ukrainę na "ewangelicznej ekspedycji"

Kardynał Konrad Krajewski odwiedza Ukrainę na “ewangelicznej ekspedycji”

Kardynał Konrad Krajewski, jałmużnik papieski, obecnie odwiedza ukraińskie miasto Cherson na swojej szóstej misji, aby dostarczyć pomoc i pocieszenie dla kraju dotkniętego wojną i jego dotkniętej populacji.

Kardynał Krajewski, znany z swojej niezmordowanej pracy w służbie potrzebującym, odwiedził Ukrainę, aby dostarczyć niezbędne środki i wsparcie dla tych, którzy cierpią z powodu konfliktu.

“Jest to misja ewangeliczna, misja miłosierdzia” – powiedział Kardynał Krajewski. “Jestem tutaj, aby przekazać miłość i wsparcie Papieża dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują”.

Kardynał Krajewski odwiedził również kierowcę ciężarówki, który dostarcza pomoc humanitarną na Ukrainę, pokazując swoje wsparcie dla tych, którzy pracują na pierwszej linii dostarczania pomocy.

Lokalni mieszkańcy otrzymują pomoc humanitarną od wolontariuszy w Buczy niedaleko Kijowa na Ukrainie, wtorek, 5 kwietnia 2022 r. (AP Photo/Efrem Lukatsky)

Jego misja na Ukrainie to nie tylko dostarczanie pomocy materialnej, ale także duchowej. Kardynał Krajewski spotkał się z lokalnymi duchownymi i wiernymi, aby podzielić się z nimi modlitwą i słowem pocieszenia.

“Jestem tutaj, aby przekazać solidarność i bliskość Papieża” – dodał Kardynał. “Chcemy pokazać, że Kościół jest z nimi w tych trudnych czasach”.

Kardynał Krajewski jest znany z swojej pracy na rzecz potrzebujących, zarówno w Rzymie, jak i na całym świecie. Jego misje na Ukrainę są częścią jego długotrwałego zaangażowania w pomoc tym, którzy cierpią z powodu konfliktów i ubóstwa.

Jego obecna wizyta na Ukrainie to kolejny dowód na to, jak Kościół katolicki stara się przynieść pomoc i pocieszenie tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

Podobne wiadomości

Popularne tematy