wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaReligiaNowy kardynał Luis Pascual Dri: "Pan zawsze jest miłosierny"

Nowy kardynał Luis Pascual Dri: “Pan zawsze jest miłosierny”

Argentyński kardynał-elekt, brat Luis Pascual Dri, nie mógł być obecny na sobotnim konsystorzu z powodów zdrowotnych, ale mówi, że papież Franciszek zapewnił go, żeby był spokojny.

Długa droga kardynała Dri

96-letni Kapucyn, Brat Franciszkanin, Luis Pascual Dri, został mianowany jednym z nowych kardynałów przez papieża Franciszka, gdy ogłosił konsystorz 30 września w lipcu. Nie mógł być w Rzymie w sobotę z powodów związanych z jego zdrowiem i wiekiem.

Kardynał Dri, który urodził się w Federacion w Argentynie 17 kwietnia 1927 roku, został wyświęcony na kapłana w 1952 roku w katedrze w Montevideo.

Służba w Buenos Aires

Od 2000 do 2003 roku był proboszczem w Sanktuarium Matki Bożej z Pompejów w dzielnicy Nueva Pompeya w Buenos Aires, gdzie wrócił po przejściu na emeryturę i gdzie nadal wysłuchuje spowiedzi przez kilka godzin dziennie.

Papież Franciszek wielokrotnie mówił o jego pracy jako spowiednik, podkreślając jego pracę jako spowiednika i ukazując go jako przykład dla swojego przesłania, aby ukazać miłosierną twarz Boga.

Wywiad z kardynałem Dri

W wywiadzie dla katolickiej agencji informacyjnej SIR wyraził smutek z powodu niemożności “objęcia papieża Franciszka”, ale powiedział, że otrzyma insygnia w Buenos Aires, gdzie arcybiskup zorganizuje świętowanie.

Ujawnił, że gdy powiedział papieżowi, że nie będzie mógł przyjechać do Rzymu, otrzymał zapewnienia, że wszystko jest w porządku.

“Spędziłem z nim czas w Santa Marta w 2018 roku przez kilka dni”, powiedział kardynał Dri, “i postrzegałem papieża Franciszka jako ojca, który obejmuje i błogosławi, i jest przede wszystkim jak brat”.

Wiara i miłosierdzie

Odnośnie do jego sławy “bycia ‘zbyt’ dobrym” i przebaczenia wszystkim, kardynał Dri powiedział, że zawsze zwraca swój wzrok na Jezusa “który przebaczył wszystkim!”

“Przez nas świat musi wiedzieć, że Bóg jest dobry, że zawsze przebacza, że nigdy nie powinniśmy się bać”, zakończył.

Podobne wiadomości

Popularne tematy