sobota, 1 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaKardynał-elekt Aguiar odwiedza młodzież z Ziemi Świętej, która nie może przyjechać na...

Kardynał-elekt Aguiar odwiedza młodzież z Ziemi Świętej, która nie może przyjechać na ŚDM

Wizyta Kardynała-elekta w Ziemi Świętej

Prezydent Fundacji Światowego Dnia Młodzieży – Lizbona, Kardynał-elekt Americo Aguiar, Biskup pomocniczy Lizbony, Portugalii, przekazuje bliskość Papieża Franciszka młodym ludziom z Ziemi Świętej, którzy nie mogą podróżować na ŚDM, mówiąc, że są przykładem, który uczy nas wytrwałości i wiary.

Kardynał-elekt Americo Aguiar, Biskup pomocniczy Lizbony i Prezydent Fundacji Światowego Dnia Młodzieży – Lizbona, odwiedził młodzież z Ziemi Świętej, która nie mogła podróżować na nadchodzący Światowy Dzień Młodzieży.

Bliskość Papieża do młodzieży z Ziemi Świętej

Święty Ojciec wielokrotnie apelował o zakończenie trwającej przemocy w regionie i o działania na rzecz pokoju, wyrażając ciągłą bliskość do cierpiących.

Przyszły Kardynał podał powody swojej wizyty, w tym słowa rady Papieża. “Pierwszy,” powiedział, “to spełnienie obietnicy, którą złożyłem młodym ludziom, którzy przybyli z Ziemi Świętej do Lizbony, aby przygotować się do pielgrzymki. Powiedziałem im, że przed ŚDM znajdę czas, aby ich odwiedzić. I oto jestem.”

Młodzi katolicy z Ziemi Świętej ‘są przykładem’

Kardynał-elekt Aguiar powiedział, że “ci młodzi ludzie są przykładem”. “Dzięki swojej wytrwałości,” zauważył, “są w stanie pokonać wszystkie przeszkody, które widzimy. Dialog i spotkanie, pomimo wszystko, są możliwe.”

Zachęta Kardynała-elekta Pizzaballa

W swojej homilii, Łaciński Patriarcha Jerozolimy, Kardynał-elekt Pizzaballa, odniósł się do dużej liczby młodych ludzi z Ziemi Świętej, którzy w tym roku uczestniczą w Światowym Dniu Młodzieży, zauważając, że jest 90 z Jordanii, 50 z Galilei, 200 z Palestyny i 20 po raz pierwszy z Cypru.

Doświadczenie z Chrystusem

Kardynał-elekt Aguiar zakończył, przypominając wielki wkład młodych katolików w misję i przyszłość Kościoła, jak często mówi Papież, i podkreślając, że z tego powodu Światowy Dzień Młodzieży ma wielką wartość.

Podobne wiadomości

Popularne tematy