poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaGłówna renowacja kościoła św. Piotra w St Albans

Główna renowacja kościoła św. Piotra w St Albans

Kościół św. Piotra w St Albans, jedno z historycznych miejsc w mieście, przechodzi obecnie gruntowną renowację.

Historyczne znaczenie kościoła

Kościół św. Piotra od ponad tysiąca lat jest ważnym punktem orientacyjnym w St Albans. Był świadkiem ewolucji miasta od jego początków saksońskich, przez wzrost jako kościół normański, aż po jego rolę w średniowiecznych bitwach wojen róż.

Przyczyny renowacji

Podłoga wiktoriańska w kościele uległa zniszczeniu z biegiem czasu, co spowodowało, że wilgoć przedostawała się do głównych filarów, prowadząc do ich degradacji.

Szczegóły renowacji

Jako część renowacji, wiktoriańska podłoga betonowa zostanie zastąpiona kamieniem York z podgrzewaną podłogą. Dodatkowo wiktoriańskie ławki zostaną usunięte, tworząc jedną z największych przestrzeni społecznościowych w St Albans.

Oczekuje się, że kościół zostanie ponownie otwarty na usługi wielkanocne w 2024 roku.

Zbieranie funduszy

Kościół obecnie zbiera fundusze na pokrycie kosztów renowacji. W ramach działań związanych z zbiórką środków, osoby mogą sponsorować nowe krzesła dębowe, które będą miały dodane tabliczki upamiętniające bliskich.

Renowacja kościoła św. Piotra w St Albans to ważny krok w zachowaniu jego historycznego dziedzictwa i zapewnieniu, że będzie służył społeczności przez kolejne pokolenia.

Podobne wiadomości

Popularne tematy