niedziela, 2 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaGłosy młodych ludzi na WYD Via Crucis: "To zmieniło moje życie"

Głosy młodych ludzi na WYD Via Crucis: “To zmieniło moje życie”

W piątkowy wieczór, podczas obchodów Drogi Krzyżowej w parku Edwarda VII w Lizbonie, pielgrzymi z całego świata wyrażali swoją radość i emocje związane z tym wydarzeniem, podkreślając, że to “coś, co wielu młodych ludzi tam na zewnątrz chce usłyszeć”.

Piątkowe obchody z Papieżem Franciszkiem

W piątkowy wieczór Papież Franciszek świętował Światowy Dzień Młodzieży Drogi Krzyżowej z 800 000 młodych pielgrzymów w parku Edwarda VII w Lizbonie. Wydarzenie to przeplatało się momentami intensywnej refleksji, takimi jak zaproszenie przez Ojca Świętego tłumu do dzielenia się swoimi smutkami z Jezusem w ciszy ich serc, oraz momentami ekscytacji z tradycyjną i współczesną muzyką.

“To było piękne”

Rozmawiając z korespondentką Vatican News, Stefanie Stahlhofen, wielu młodych, ale i nieco starszych pielgrzymów, dzieliło się swoimi myślami i wrażeniami na temat wydarzenia. 21-letni pielgrzym z Pamplony w Hiszpanii uznał uroczystość za bardzo emocjonalną, ponieważ co roku w Wielki Piątek odmawia Drogi Krzyżowej w swoim rodzinnym mieście. Ojciec Luca z diecezji Como we Włoszech odnalazł swoje myśli i słabości odzwierciedlone w różnych stacjach, których medytacje opierały się na rozważaniach młodych ludzi na temat słabości wpływających na dzisiejsze społeczeństwo.

“Czułem się błogosławiony”

Claudine z Filipin opisała doświadczenie jako “zmieniające życie”. Podkreśliła “radość”, jaką czuła widząc Papieża na żywo po raz pierwszy. Chwaliła zarówno artystyczne przedstawienie każdej stacji, jak i praktyczny aspekt tłumaczenia na żywo w radiu, które pozwoliło jej lepiej śledzić wydarzenie. Andrey, 18-letni pielgrzym ze Słowacji, powiedział, że czuł się “błogosławiony” i że nowatorska perspektywa nadana Drogi Krzyżowej to coś, czego “wielu młodych ludzi tam na zewnątrz chce usłyszeć”.

“Czuj i spełniaj marzenia naszej wiary”

Inny pielgrzym, Felipe Limos z Brazylii, wyraził nadzieję, że “możemy wrócić do Kościoła tak, jak zrobiliśmy to dzisiaj”. Wyraził pragnienie, aby podczas i po Światowym Dniu Młodzieży głęboko czuć i spełniać marzenia naszej wiary. Jego ostateczne pragnienie to zobaczyć młody i zjednoczony Kościół, w którym “wszyscy dążymy do tego samego celu”. Młodzieżowy entuzjazm został doceniony przez kardynała-elekta Américo Aguiara, który podziękował im za “świadectwo Chrystusa żyjącego w waszych sercach”.

Podobne wiadomości

Popularne tematy