sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek modli się w Bazylice Świętej Marii Większej przed podróżą do...

Papież Franciszek modli się w Bazylice Świętej Marii Większej przed podróżą do Portugalii

Przed swoją apostolską podróżą do Portugalii, Papież Franciszek modlił się w Rzymskiej Bazylice Świętej Marii Większej i powierzył swoją wizytę oraz uczestników Światowych Dni Młodzieży Najświętszej Maryi Pannie.

Modlitwa przed podróżą

W poniedziałkowe popołudnie 31 lipca, Papież Franciszek udał się do Rzymskiej Bazyliki Świętej Marii Większej, aby pomodlić się przed ikoną Maryi, Salus Populi Romani, przed swoją Apostolską Podróżą do Portugalii. Powierzył swoją podróż i tysiące młodych ludzi, których spotka w najbliższych dniach, Najświętszej Maryi Pannie.

Papieska podróż

Papieska podróż od 2 do 6 sierpnia rozpoczyna się w środę, kiedy Papież wyrusza do Lizbony, która jest gospodarzem Światowych Dni Młodzieży. Będzie to czwarty raz, kiedy Papież Franciszek przewodniczy globalnej uroczystości, po Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro, Brazylii (2013), Krakowie, Polsce (2016), i Panama City, Panama (2019).

Wizyta w Fatimie

Papież ma również zaplanowaną wizytę w sanktuarium maryjnym w Fatimie w sobotę.

38. Światowe Dni Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży miały pierwotnie odbyć się w stolicy Portugalii w 2022 roku, ale zostały odroczone z powodu sytuacji zdrowotnej spowodowanej pandemią Covid.

Motto Światowych Dni Młodzieży

Motto wybrane przez Papieża Franciszka na te Światowe Dni Młodzieży to “Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1:39).

Podobne wiadomości

Popularne tematy