poniedziałek, 3 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaDroga Krzyżowa ŚDM skupia się na modlitwie za młodzież i ich słabości

Droga Krzyżowa ŚDM skupia się na modlitwie za młodzież i ich słabości

Artystyczne podejście do Drogi Krzyżowej

Matilde Trocado, artystyczna dyrektorka piątkowego wieczoru Drogi Krzyżowej ŚDM, podkreśla młodzieżowe i współczesne podejście, które zostało wprowadzone do 14 stacji, z których każda skupia się na konkretnej “słabości” młodzieży na całym świecie.

Młodzież identyfikuje swoje słabości

“Młodzi ludzie zidentyfikowali słabości, które doświadczyli i zauważyli wokół siebie. Na każdej stacji będziemy się modlić za konkretną słabość.” – mówiła Matilde Trocado podczas rozmowy z ojcem Felipe Herrera z Vatican News.

Globalne konsultacje

Jako dyrektorka artystyczna wydarzenia, pani Trocado podkreśliła różne podejście przyjęte do planowania Via Crucis, zaczynając od “globalnych konsultacji”, które zaangażowały młodzież na całym świecie.

Multikulturowa rodzina

Grupa nazywa się Ensemble23. “Zgłosili się, wysłali filmy i przeszli rozmowy kwalifikacyjne,” opowiadała dyrektorka artystyczna. “A potem przyjechali tutaj w połowie czerwca i zaczęli pracować.”

Słabości i słabości

Według komunikatu prasowego wydarzenia, medytacje Drogi Krzyżowej powstały jako część “Międzynarodowego Ciała Doradczego Młodzieży” Dicastery for Laity, Family and Life, utworzonego po Synodzie 2018, którego tematem byli “Młodzi ludzie, wiara i rozeznanie powołania”.

Wśród “słabości” zidentyfikowanych przez młodzież na całym świecie, pani Trocado zwróciła szczególną uwagę na zdrowie psychiczne, przemoc, samotność i troskę o zniszczenie stworzenia.

Podobne wiadomości

Popularne tematy