sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaReligia600 seminarzystów w Paryżu: modlitwa, braterstwo, ewangelizacja

600 seminarzystów w Paryżu: modlitwa, braterstwo, ewangelizacja

W sercu Francji, w Paryżu, odbywa się wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło 600 seminarzystów z całego kraju. Organizowane przez ks. Thomasa Poussiera, spotkanie to jest świadectwem dynamicznego powołania młodych mężczyzn do życia duchowego i znakiem nadziei dla Kościoła we Francji.

Dzień pierwszy: przyjęcie i zwiedzanie

Seminarzyści zostali przyjęci w 300 paryskich rodzinach, co podkreśla ich integrację z lokalną społecznością. Pierwszy dzień rozpoczął się od Mszy św. i zwiedzania miasta, które obejmowało nie tylko historyczne zabytki, ale również miejsca ważne dla katolicyzmu, takie jak rue de Bac, miejsce objawień Cudownego Medalika, czy siedziba Paryskich Misji Zagranicznych. Wieczór upłynął na czuwaniach modlitewnych w 25 stołecznych parafiach.

Dzień drugi: ewangelizacja i adoracja

W sobotę seminarzyści zostali podzieleni na małe grupy i wysłani do ewangelizacji na ulicach Paryża. To działanie pozwoliło im na bezpośredni kontakt z mieszkańcami i praktykowanie misji ewangelizacyjnej. Wieczorem wszyscy zgromadzili się na adoracji Najświętszego Sakramentu w bazylice na Montmartre, gdzie mieli okazję poświęcić swoje życie Najświętszemu Sercu Jezusa.

Dzień trzeci: Msza i zakończenie

Zlot zakończył się w niedzielę Mszą w kościele Saint-Sulpice, który tymczasowo zastępuje katedrę Notre-Dame. Msza ta była kulminacyjnym momentem spotkania, podkreślającym duchową jedność i wspólną misję seminarzystów.

Baudouin Massias, seminarzysta z diecezji Nevers, podkreśla znaczenie takich spotkań dla przyszłych kapłanów, ucząc ich życia we wspólnocie i budowania trwałych więzi kapłańskich. Spotkanie to było również okazją do modlitwy całego Kościoła, z nowenną ogłoszoną przez biskupów w intencji powołań i misyjnego nawrócenia.

To wydarzenie w Paryżu nie tylko umacniało duchowe powołanie młodych mężczyzn, ale również stanowiło znaczący wkład w życie Kościoła we Francji, demonstrując dynamikę i żywotność współczesnego katolicyzmu. Spotkanie to było wyrazem modlitwy, braterstwa i ewangelizacji, które są kluczowymi elementami życia każdego seminarzysty i kapłana.

Podobne wiadomości

Popularne tematy