piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaZłodziej z bronią za kratkami po włamaniu do kościoła podczas tygodniowej fali...

Złodziej z bronią za kratkami po włamaniu do kościoła podczas tygodniowej fali przestępstw

Złodziej z bronią trafił za kratki po tym, jak włamał się do kościoła podczas tygodniowej fali przestępstw. Stephen McLeod został znaleziony przez policję wewnątrz Kościoła Świętej Rodziny w Choppington, w Northumberland, z młotkiem i dłutem w ręku oraz przedmiotami, które zamierzał ukraść.

Sąd dowiedział się, że włamanie do kościoła było trzecim przestępstwem, które 37-latek popełnił w ciągu siedmiu dni. Wcześniej został uchwycony przez kamerę próbując ukraść pieniądze z maszyny ciśnieniowej na stacji benzynowej i rozbijając główne drzwi sklepu Co-op. McLeod, który ma na swoim koncie 46 przestępstw, został aresztowany i pojawił się w areszcie w South East Northumberland Magistrates’ Court w tym tygodniu, gdzie przyznał się do włamania, posiadania broni ofensywnej, przygotowania do włamania, próby kradzieży i uszkodzenia mienia.

Został tymczasowo aresztowany i ma zostać skazany w Newcastle Crown Court 19 lipca. Greg Flaxen, prokurator, powiedział, że McLeod został po raz pierwszy uchwycony przez kamerę podchodząc do wejścia do sklepu Co-op 11 czerwca i używając nieznanego przedmiotu do rozbicia drzwi. Koszt wymiany szkła wyniósł 2 000 funtów.

Sześć dni później McLeod wszedł na teren Penny Petroleum w Stakeford i próbował wyjąć pieniądze z maszyny ciśnieniowej. Został za to aresztowany i oskarżony o pojawienie się w sądzie w lipcu. Mimo to, niecałe 24 godziny później i pomimo bycia na wolności za kaucją, McLeod ponownie zaatakował.

Flaxen powiedział: “Podejrzany dostał się do kościoła, a policja została powiadomiona dzięki alarmowi i światłom bezpieczeństwa. Policja weszła do kościoła, a podejrzany został tam znaleziony. Miał przy sobie młotek, który, jak twierdzi, nosił dla swojej ochrony. Miał też dłuto, więc przygotował się do włamania. Przedmioty zostały ułożone w stos, aby je zabrać. Proboszcz potwierdził, że przedmioty należą do kościoła.”

Sąd dowiedział się, że McLeod, z Riversdale Court w Stakeford, niedawno przeprowadził się do okolicy, nie mając problemów przez pięć lat. Paul Dunn, obrońca, dodał: “To przestępstwo oznacza nieszczęsny powrót do jego przestępczego zachowania. Wydaje się, że podstawą jest kombinacja używania narkotyków, tabletek i alkoholu.

Podobne wiadomości

Popularne tematy