wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek udaje się do Dubaju na COP28

Papież Franciszek udaje się do Dubaju na COP28

Wizyta Apostolska w Dubaju

Papież Franciszek odwiedzi Dubaj podczas COP28, jak potwierdził Matteo Bruni, Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej w piątek. “Przyjmując zaproszenie Jego Wysokości Szejka Mohammeda bin Zayed Al Nahyana, Prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich,” Dyrektor zaznaczył w oświadczeniu, “Jego Świątobliwość Papież Franciszek odbyje wcześniej zapowiedzianą podróż do Dubaju od 1 do 3 grudnia 2023 r. z okazji nadchodzącej Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP28).”

To pierwsza okazja, kiedy Papież uczestniczy w szczycie klimatycznym ONZ.

Druga wizyta w Emiratach

Wczesna wizyta w grudniu będzie drugą wizytą Papieża Franciszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, po jego pierwszej Wizycie Apostolskiej w stolicy tego kraju, Abu Zabi, w lutym 2019 roku. Podczas tej wizyty, Święty Ojciec podpisał Dokument o Braterstwie Ludzkim dla Światowego Pokoju i Wspólnego Życia na międzywyznaniowym szczycie, wraz z Wielkim Imamem Al Azhar, Al Tayyebem, który zainspirował podstawy dla późniejszej encykliki Papieża o braterstwie ludzkim, “Fratelli Tutti”, w 2020 roku.

Apel o ochronę Stworzenia

Papież Franciszek, który wybrał swoje imię na cześć św. Franciszka z Asyżu, od początku swojego pontyfikatu zwracał uwagę na potrzebę ochrony naszego Wspólnego Domu. Jego zaangażowanie doprowadziło go do napisania przełomowej encykliki o środowisku w 2015 roku, “Laudato si”, oraz do jego kolejnej Adhortacji Apostolskiej, która opierała się na encyklice, “Laudate Deum”, która została opublikowana niedawno, 4 października 2023 roku, w Święto św. Franciszka. W tej ostatniej Adhortacji, skierowanej do wszystkich ludzi dobrej woli w kwestii kryzysu klimatycznego, Papież ostrzega, że jesteśmy “w punkcie krytycznym” i że trzeba działać, zanim będzie za późno, aby chronić przyszłe pokolenia.

Podobne wiadomości

Popularne tematy