sobota, 1 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaWierni udaremnili próbę ucieczki nielegalnego imigranta w kościele. Przyłapany na kradzieży telefonu

Wierni udaremnili próbę ucieczki nielegalnego imigranta w kościele. Przyłapany na kradzieży telefonu

Zbiorowisko ludzi modlących się w kościele Świętego Jana od Krzyża w Murcji, na południowo-wschodnim krańcu Hiszpanii, uniemożliwiło ucieczkę nielegalnemu imigrantowi, który dokonał kradzieży telefonu jednej z kobiet uczestniczących w nabożeństwie.

Lokalne media opisujące incydent informują, że obywatel Senegalu, przebywając nielegalnie w Hiszpanii, został otoczony przez wiernych, kiedy próbował opuścić świątynię po kradzieży.

Agencja Europa Press, powołując się na Krajową Policję (Policia Nacional), podaje, że mężczyzna z Senegalu został w Hiszpanii aresztowany już dziewięć razy za różne przestępstwa.

Wierni zdołali powstrzymać imigranta. “38-letni mężczyzna, który został zatrzymany przez parafian do momentu przybycia policji, zachowywał się bardzo agresywnie, groził, obrażał i popychał osoby, które go zatrzymały po kradzieży telefonu” – informuje policja w swoim komunikacie.

Z relacji pokrzywdzonej kobiety wynika, że przestępca wyjął jej telefon z torebki, gdy ta modliła się na jednym z miejsc w kościele. Gdy kobieta zażądała zwrotu smartfona, Senegalczyk schował go do kieszeni i skierował się w kierunku wyjścia, gdzie jednak został zatrzymany przez grupę wiernych.

Źródło: PAP / tk

Podobne wiadomości

Popularne tematy