wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaPolskaNowy Ekran zniknął z polskiego Internetu

Nowy Ekran zniknął z polskiego Internetu

Nowy Ekran to polski portal publicystyczny o tematyce społecznej i politycznej, wydawany przez Fundację Nowy Ekran, kontrolowaną przez Ryszarda Oparę. Portal ten już nie istnieje, natomiast fundacja wciąż funkcjonuje.

Wolna platforma blogerów Nowy Ekran zniknęła z sieci, straciła dostęp do materiałów redakcyjnych w 2013 roku, podaje wGospodarce. Był to podobno efekt sporu, do jakiego doszło pomiędzy zarządem spółki a redaktorem naczelnym.

Zanim Nowy Ekran zniknął z Internetu można było przeczytać informacje od jego redaktora naczelnego, Tomasza Parola, który opisywał to zamieszanie:

“Domena nowyekran.pl nigdy nie należała do spółki Nowy Ekran SA. Zawsze była moją własnością i do dnia dzisiejszego do godziny 9.26 Spółka korzystała z mojej uprzejmości zarządzając domeną. Wczoraj nastąpił tzw. atak na skrzynki Nowego Ekranu przez nieznaną osobę. Dziś w godzinach rannych zorientowałem się, że mam na mojej skrzynce prywatnej potwierdzenia dokonania operacji na moim prywatnym koncie w pl·,  których nigdy nie dokonywałem. Ze zgrozą stwierdziłem, że nie tylko zostały zmienione moje dane kontaktowe (zamiast mojego adresu domowego został wprowadzony adres obecnej siedziby redakcji Nowego Ekranu ul. Wiktorska 65/26 Warszawa), ale też w moim imieniu została dokonana cesja domeny nowyekran.pl na nowego właściciela Nowy Ekran SA i domena została przeniesiona na konto klienta należące do tej spółki w nazwa.pl. Cesja w moim imieniu mogła zostać dokonana, gdyż jednocześnie Grabowski (prezes NE S.A.) zmienił mail kontaktowy z mojego prywatnego na jego prywatną skrzynkę andrzej.grabowski@dreamdommarzen.com i od tej pory maile z linkiem potwierdzającym dokonanie cesji trafiały do niego. Zagadką jest, w jaki sposób uzyskał dostęp do mojego prywatnego konta na nazwa.pl. Nie wiem, prawdopodobnie skorzystał z procedury odzyskiwania konta używając maila firmowego redakcja@nowyekran.pl gdzie jestem podpisany w stopce i skanie mojego podpisu – wszak w spółce jest pełno moich podpisów pod dokumentami”. Wypowiedź z 2013 roku.

Czy domena została przejęta?

Obecnie na domenie znajdują się treści w języku angielskim, co może potwierdzać, że domena została przejęta przez osoby zza granicy, inna wersja strony natomiast została przejęta przez polski portal. Być może zatem po porostu ktoś zapomniał przedłużyć domenę lub ją po prostu sprzedał? Nie znamy zakulisowych odpowiedzi.

Podobne wiadomości

Popularne tematy