sobota, 13 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaWiększość Ukraińców nie jest w stanie pokryć swoich kosztów życia

Większość Ukraińców nie jest w stanie pokryć swoich kosztów życia

Według nowego raportu Depaul International, aż 88% Ukraińców nie jest w stanie pokryć swoich podstawowych kosztów życia. Sytuacja ta jest wynikiem trwającej wojny i rosnących trudności gospodarczych.

Alarmujący raport Depaul International

Raport charytatywnej organizacji Depaul International, która pomaga bezdomnym na całym świecie, ujawnia, że 88% badanych Ukraińców nie ma wystarczających środków na pokrycie swoich kosztów życia. Co więcej, ponad 30% dzieli sypialnię z inną rodziną, a 40% nie wie, jak długo będzie mogło pozostać w obecnym miejscu zamieszkania.

Rosnące wyzwania dla Ukraińców

Fr Vitaliy Novak, dyrektor generalny Depaul Ukraine, podkreśla, że bezrobocie i trudne warunki życia mogą zwiększyć liczbę bezdomnych w Ukrainie tej zimy. “Ten raport odzwierciedla to, co moje zespoły i ja widzimy każdego dnia – ludzie walczący o przetrwanie, niezdolni do znalezienia pracy i żyjący w bardzo trudnych warunkach”, mówi Fr Vitaliy.

Wewnętrznie przesiedleni Ukraińcy

Wysoki odsetek respondentów to osoby przesiedlone wewnętrznie (IDP), z których prawie połowa została przesiedlona dwa razy podczas wojny. Wielu z nich nie ma przyjaciół ani rodziny w nowym miejscu, co sprawia, że radzenie sobie z traumą jest jeszcze trudniejsze.

Zależność od pomocy humanitarnej

Mimo trwającej wojny Ukraińcy są zależni od pomocy humanitarnej, wsparcia rządowego i oszczędności. Zespół Depaul Ukraine znacząco rozszerzył swoje usługi, czasami pomagając 30 000 ludzi dziennie, dostarczając jedzenie, usługi higieniczne i inne formy wsparcia.

Inspiracja św. Wincentego a Paulo

Depaul Ukraine jest organizacją charytatywną inspirowaną św. Wincentym a Paulo. W dniu jego święta, Fr. Vitaliy będzie w Odessie, pomagając ludziom, którzy przeżyli ostrzał artyleryjski.

Sytuacja na Ukrainie jest niepokojąca, a potrzeba wsparcia humanitarnego rośnie. Organizacje takie jak Depaul Ukraine odgrywają kluczową rolę w pomaganiu tym, którzy są najbardziej dotknięci skutkami wojny i kryzysu gospodarczego.

Podobne wiadomości

Popularne tematy