sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaTalitha Kum dołącza do międzynarodowej kampanii na rzecz ofiar handlu ludźmi

Talitha Kum dołącza do międzynarodowej kampanii na rzecz ofiar handlu ludźmi

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi

Na okoliczność Światowego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi, obchodzonego 30 lipca, Talitha Kum, globalna sieć sióstr zakonnych, sojuszników i partnerów założona w 2009 roku z Międzynarodowym Związkiem Przełożonych Generalnych (UISG), dołącza do międzynarodowej społeczności zaangażowanej w walkę przeciwko handlowi ludźmi. Tematem na rok 2023 jest “Dotrzeć do każdej ofiary handlu ludźmi, nie zostawić nikogo z tyłu”.

Spotkanie online na temat handlu ludźmi

Talitha Kum zorganizowało spotkanie online na temat handlu ludźmi 28 lipca z udziałem młodych osób zaangażowanych w walkę przeciwko handlowi ludźmi, aby mogli się spotkać i wymienić najlepszymi praktykami i pomysłami. Delegacja z Talitha Kum International weźmie również udział w Światowym Dniu Młodzieży (WYD) w Lizbonie, od 1 do 6 sierpnia, i przeprowadzi działania mające na celu zwiększenie świadomości na temat handlu ludźmi.

Raport Talitha Kum

Talitha Kum niedawno przedstawiło swój najnowszy raport, dostępny w 5 językach na www.talithakum.info/it/report2022. Raport jest bogaty w dane, historie, świadectwa i krytyczne analizy, a także szczegółowo opisuje ostatni rok działalności Talitha Kum. Raport oferuje również narzędzie pracy dla wszystkich osób zaangażowanych w walkę przeciwko handlowi ludźmi.

Wzrost sieci Talitha Kum

Sieć Talitha Kum osiągnęła fenomenalny wzrost, zarówno jakościowy, jak i ilościowy, w obszarach prewencji, opieki nad ofiarami, dostępu do sprawiedliwości i tworzenia sieci. Talitha Kum rozrosło się w sieć sieci, która dociera do 560 606 osób na całym świecie. Oznacza to wzrost o 40% w porównaniu do 2021 roku. Z tych 560 606 osób, które osiągnęły, 34 463 były ofiarami lub ocalałymi, 442 276 skorzystało z działań prewencyjnych, a 83 867 było zaangażowanych w tworzenie sieci, szkolenia i budowanie zdolności.

Współpraca Talitha Kum z innymi religiami

Innym punktem kulminacyjnym silnej współpracy Talitha Kum z innymi religiami lub grupami opartymi na międzywyznaniowej wierze jest wzrost o 31% w 2022 roku, na szczeblu lokalnym, regionalnym i międzynarodowym, szczególnie w Azji, Afryce i Oceanii.

Wyzwania i sukcesy Talitha Kum

Według siostry Abby Avelino, koordynatorki Talitha Kum International, “Miniony rok był jednym z najbardziej wyzwanie z powodu wielu powiązanych kryzysów, takich jak wpływ pandemii Covid-19, konflikty w wielu krajach, takich jak np. w Mjanmie, Sri Lance, Syrii, Burkina Faso, Wenezueli, wojna na Ukrainie, która spowodowała cierpienie milionów ludzi, i niszczące katastrofy naturalne jako konsekwencje zmian klimatu. Wszystkie te kryzysy mają bezpośredni wpływ na handel ludźmi na całym świecie. Mimo wyzwań, które zaobserwowaliśmy, członkowie nadal reagują na wezwanie do działania, troszcząc się, lecząc, wzmacniając i angażując się w życie ofiar i ocalałych oraz populacji zagrożonych handlem i wyzyskiem.”

Podobne wiadomości

Popularne tematy