wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaReligiaSynod Biskupów do Ludu Bożego: "Kościół musi słuchać wszystkich"

Synod Biskupów do Ludu Bożego: “Kościół musi słuchać wszystkich”

Synod Biskupów podkreśla znaczenie słuchania wszystkich, zwłaszcza tych na marginesie społeczeństwa i tych, którzy doznali krzywdy ze strony członków Kościoła.

List do Ludu Bożego

Uczestnicy XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów zatwierdzili List do Ludu Bożego, w którym dziękują za doświadczenia ostatnich tygodni. “Chcielibyśmy podziękować Bogu razem z wami za piękne i wzbogacające doświadczenie, które przeżyliśmy.”

Znaczenie słuchania

List podkreśla, jak ważne jest słuchanie wszystkich, zwłaszcza tych, którzy czują się wykluczeni lub zostali skrzywdzeni przez członków Kościoła. “Kościół naszych czasów ma obowiązek słuchać, w duchu nawrócenia, tych, którzy byli ofiarami nadużyć popełnionych przez członków ciała kościelnego.”

Synodalność w nowoczesnym świecie

Synodalność jest kluczem do misji Kościoła w dzisiejszym świecie. “Świat, w którym żyjemy, mimo jego sprzeczności, wymaga od Kościoła wzmocnienia współpracy we wszystkich obszarach jego misji.”

Maryja, Matka Kościoła

Maryja, jako pierwsza na drodze wiary, towarzyszy naszej pielgrzymce. “W radości i smutku pokazuje nam swojego Syna i zachęca do zaufania. A On, Jezus, jest naszą jedyną nadzieją!”

List Synodu Biskupów podkreśla, że Kościół musi być otwarty na słuchanie wszystkich, niezależnie od ich pozycji w społeczeństwie. Tylko wtedy może w pełni służyć misji Chrystusa w dzisiejszym świecie.

Podobne wiadomości

Popularne tematy