sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaRozrywkaSpecjalne edycje zestawów LEGO® - kolekcjonerskie perełki

Specjalne edycje zestawów LEGO® – kolekcjonerskie perełki

Są takie zestawy LEGO®, których układanie to tylko niewielka część przyjemności. Mają wartość kolekcjonerską, a najbardziej cieszy ich widok we własnym pokoju. Jeśli chcesz poczuć te emocje, dowiedz się o nich więcej.

Wieża Eiffla

Już nie tylko w Paryżu, ale także u siebie możesz podziwiać niesamowitą Wieżę Eiffla. To ogromny zestaw kolekcjonerski składający się z ponad 10 000 elementów, który jest przeznaczony dla pełnoletnich miłośników klocków. Gotowa budowla będzie mieć aż 149 cm wysokości, dlatego jeszcze przed jej ukończeniem warto znaleźć dla niej godne miejsce. Wieża Eiffla z klocków LEGO została doskonale odwzorowana względem swojego pierwowzoru. Układając ją, możesz dostrzec wiele realistycznych detal – architekturę krajobrazu, trzy punkty widokowe, windy oraz wieżę transmisyjną. Na samym szczycie – tak jak w oryginale – zawiśnie francuska flaga. Jakby tego było mało, sam proces budowania z klocków przypomina ten, w jaki tworzono pierwowzór. Wieża Eiffla w Twoim mieszkaniu będzie powstawać w czterech sekcjach, co jeszcze lepiej pozwoli Ci poczuć jej prawdziwy klimat.

Titanic

Nie tylko budowle robią wrażenie. Klocki LEGO to także kultowe środki transportu, które silnie zapisały się w historii świata i jego kulturze. Taki z pewnością jest Titanic. Składający się z ponad 9 000 elementów statek już wkrótce może ozdobić Twój pokój. To do perfekcji odwzorowany model “niezniszczalnego” giganta, który został pomniejszony do skali 1:200. W jego przekroju zobaczysz liczne szczegóły wnętrza, m.in. jadalnię pierwszej klasy, klatkę schodową, kotłownię, kabiny pasażerskie, czytelnię czy basen. Statek robi wrażenie nie tylko ze względu na detale. Po złożeniu ma aż 135 cm długości, dlatego możesz bardzo dobrze mu się przyjrzeć i potraktować jako świetną dekorację.

Concorde

Najsłynniejszy pasażerski samolot naddźwiękowy – właśnie takim mianem okrzyknięto Concorde. Nic więc dziwnego, że znalazł się wśród specjalnych zestawów LEGO. To model, który ułożysz z ponad 2 000 elementów, a który ostatecznie będzie miał aż 105 cm długości. Do złudzenia przypomina swój angielsko-francuski oryginał. Ma odchylany dziób, działające podwozie, wysuwane tylne koło, skrzydła typu delta z ruchomymi sterami wysokości oraz odchylane górne i dolne stery. Dodatkowo jest także wyposażony w część z fotelami, do której będziesz mieć bardzo łatwy dostęp. Aby złożony model prezentował się jeszcze bardziej majestatycznie, do zestawu został dołączony stojak. Dzięki niemu można z łatwością ustawić Concorde w trzech trybach – lotu, startu i lądowania.

Gwiezdny Niszczyciel typu Venator

Po klocki LEGO sięgają także miłośnicy uniwersum Star Wars i o nich także nie zapomniano podczas tworzenia zestawów kolekcjonerskich. Takim z pewnością jest Gwiezdny Niszczyciel typu Venator. Składa się on z ponad 5 300 elementów, a po złożeniu ma imponujące 109 cm długości. Pozwala niezwykle szczegółowo odwzorować pojazd ze Star Wars, m.in. poprzez czerwone pasy, mostek dowodzenia i hangar zawierający model okrętu bojowego Republiki. Gotowy Gwiezdny Niszczyciel ma wbudowaną podstawkę z plakietką informacyjną oraz specjalny klocek z okazji dwudziestej rocznicy Wojen Klonów. Dodatkowo zawiera także miejsce na dwie minifigurki, które oczywiście zostały dołączone do zestawu. Bez wątpienia jest to prawdziwa gratka dla każdego miłośnika Star Wars!

Władca Pierścieni: Rivendell™

Dołącz do Drużyny Pierścienia i ułóż zestaw Władca Pierścieni: Rivendell™! To kolejna z fascynujących propozycji od klocków LEGO, którą z ogromną dumą możesz umieścić na swojej półce. Po złożeniu będzie miała 39 cm wysokości, 72 cm szerokości i 50 cm głębokości. Składa się z ponad 6 100 elementów, co sprawi, że jej złożenie dostarczy Ci mnóstwa rozrywki. Cały projekt jest wzorowany na dolinie ze Śródziemia™. To właśnie tam rozpoczęła się słynna wyprawa, o której słyszał każdy miłośnik Władcy Pierścieni. Zestaw pozwala na ułożenie głębi lasu Rivendell™ wraz z wieloma detalami, m.in. elfią kuźnią, zagraconym gabinete, Elronda, fragmentami Narsila™ czy obrazami i posągami z historii Śródziemia™. W opakowaniu znajdziesz także aż 15 minifigurek, w tym Froda™, Sama™, Bilba Bagginsa™, Boromira™, Gimliego™, Aragorna™, Legolasa i Gandalfa Szarego™. Sprawią one, że finalny efekt będzie jeszcze bardziej zachwycający.

Podobne wiadomości

Popularne tematy