wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaPapież modli się za ofiary klęsk żywiołowych w Słowenii i Gruzji

Papież modli się za ofiary klęsk żywiołowych w Słowenii i Gruzji

Papież Franciszek wyraził swoją bliskość ludziom cierpiącym z powodu katastrofalnych klęsk żywiołowych w Słowenii i Gruzji.

Klęski żywiołowe w Słowenii i Gruzji

W ciągu ostatnich dni w Słowenii i Gruzji miały miejsce dramatyczne zjawiska naturalne, które spowodowały śmierć i zniszczenie materialne. Papież podczas swojego wystąpienia do pielgrzymów włoskojęzycznych podczas środowej audiencji ogólnej przypomniał o tych tragicznych wydarzeniach.

“Modlę się za ofiary i wyrażam moją duchową bliskość ich rodzinom oraz wszystkim cierpiącym z powodu tych katastrof.”

Franciszek podziękował tym, którzy oferowali pomoc, zwłaszcza wolontariuszom.

Rekordowe opady deszczu w Słowenii

W ciągu weekendu Słowenię nawiedziły rekordowe opady deszczu. Powodzie, które dotknęły dwie trzecie tego małego kraju europejskiego, spowodowały śmierć co najmniej sześciu osób i pozostawiły setki ludzi bez dachu nad głową.

Osunięcie ziemi w Gruzji

W Gruzji, w zeszły czwartek, ogromne osunięcie ziemi uderzyło w kurort w górach Shovi kraju, około 140 kilometrów na północny zachód od Tbilisi, zabijając co najmniej 19 osób.

Ukraina w myślach Papieża

Papież zwrócił również uwagę na Ukrainę i cierpienia w tym kraju rozdartym wojną. Przypominając, że w środę, 9 sierpnia, Kościół obchodzi święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (św. Edyty Stein), męczennicy i współpatronki Europy, Ojciec Święty modlił się, aby “jej świadectwo mogło pobudzić do dialogu i braterstwa między ludźmi oraz przeciwko wszelkim formom przemocy i dyskryminacji”.

“Przez jej wstawiennictwo powierzamy drogi lud ukrainski, aby mógł wkrótce znów znaleźć pokój.”

Papież zakończył, udzielając wszystkim swojego błogosławieństwa.

Podobne wiadomości

Popularne tematy