sobota, 13 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaPapież zapowiada nadchodzące spotkanie z dziećmi z całego świata

Papież zapowiada nadchodzące spotkanie z dziećmi z całego świata

Papież Franciszek ogłosił, że spotka się z dziećmi z pięciu kontynentów w listopadzie, aby zastanowić się i nauczyć się z ich nieskazitelnej akceptacji innych oraz szacunku dla stworzenia.

Spotkanie na Placu Świętego Piotra

Podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański na balkonie z widokiem na Plac Świętego Piotra, Papież Franciszek ogłosił, że 6 listopada 2023 roku spotka się z dziećmi z całego świata podczas wydarzenia na temat “Uczmy się od chłopców i dziewczynek”. “Dziś obok mnie, jak widzicie, są pięcioro dzieci, reprezentujących pięć kontynentów”, powiedział Papież, dodając, że razem z nimi chciałby ogłosić, że 6 listopada, w Sali Pawła VI, spotka się z dziećmi z całego świata.

Inicjatywa Dikasterii ds. Kultury i Edukacji

Papież powiedział, że wydarzenie jest promowane i organizowane przez Dikasterię ds. Kultury i Edukacji. Wyjaśnił, że będzie to okazja do zastanowienia się nad wspólnym marzeniem, którego celem jest “Uczmy się od chłopców i dziewczynek”, co, jak powiedział, ilustruje “pragnienie powrotu do czystych, dziecinnych uczuć, ponieważ Królestwo Boże należy do tych, którzy są jak małe dzieci”. “Dzieci uczą nas czystości relacji i spontanicznej akceptacji obcego oraz szacunku dla całego stworzenia. Drogie dzieci, ja też czekam na was, aby się od was nauczyć”, powiedział.

Cytat Papieża

“Kochane dzieci, ja też czekam na was, aby się od was nauczyć.”

Podobne wiadomości

Popularne tematy