wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaPapież wzywa do poświęcenia października na modlitwę o pokój na Ukrainie

Papież wzywa do poświęcenia października na modlitwę o pokój na Ukrainie

Spotkanie z członkami Synodu Hierarchii Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego

Papież Franciszek spotkał się z członkami Synodu Hierarchii Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego i zaprosił chrześcijan do poświęcenia października na modlitwę o pokój i pojednanie na Ukrainie.

Potrzeba większej modlitwy i zakończenia konfliktu

Podkreślając, że istnieje “potrzeba większej modlitwy, nawrócenia i zakończenia konfliktu” na Ukrainie, Papież Franciszek wyraził pragnienie, aby w październiku, zwłaszcza w sanktuariach maryjnych, różaniec był poświęcony pokoju i pojednaniu na Ukrainie.

Cierpienie ludu ukraińskiego

Na początku prawie dwugodzinnego spotkania Papieża przywitał Arcybiskup Większy Sviatoslav Shevchuk, który przypomniał o bolesnej sytuacji jego kraju, z coraz większą liczbą zabitych, rannych i torturowanych ludzi. Podziękował również Papieżowi za okazane uczucie w wielu sytuacjach.

Bliskość Papieża Franciszka

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej zauważyło, że Ojciec Święty “uważnie słuchał” ich świadectwa i wyraził swoje uczucia bliskości i uczestnictwa w tragedii, którą Ukraina przeżywa. Mówił również o “swoim smutku z powodu poczucia bezradności w obliczu wojny”, które przypisał “diabłu, który chce zniszczyć”. Papież skierował swoje myśli zwłaszcza do ukraińskich dzieci, które spotkał. “Patrzą na ciebie i zapomnieli się uśmiechnąć”, ubolewał. “To jeden z owoców wojny: zabieranie dzieciom uśmiechu.”

Podążanie drogą Jezusa

Na koniec Papież Franciszek przypomniał przykład Jezusa podczas Męki, który nie pozostał ofiarą zniewag, tortur i ukrzyżowania, ale dał świadectwo odwagi mówienia prawdy. “To nie jest łatwe”, powiedział Papież. Jednakże kontynuował, “To jest świętość, a ludzie chcą, abyśmy byli świętymi i nauczycielami tej drogi, której nauczył nas Jezus.”

Podobne wiadomości

Popularne tematy