wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaReligiaPapież wysyła telegram dla ofiar niszczącego pożaru w Iraku

Papież wysyła telegram dla ofiar niszczącego pożaru w Iraku

Papież Franciszek wyraził swoje kondolencje po niszczącym pożarze w Qaraqosh w Iraku i przekazał swoje duchowe wsparcie tym, którzy ucierpieli.

Serce pełne smutku

W serdecznym telegramie kondolencyjnym Papież Franciszek wyraził głęboki żal z powodu niszczących skutków niedawnego pożaru, który strawił Qaraqosh w Iraku. Święty Ojciec przekazał swoją głęboką sympatię i duchowe wsparcie wszystkim dotkniętym przez ten tragiczny incydent, podkreślając znaczenie jedności i współczucia w tych trudnych czasach.

Adresat telegramu

Telegram został skierowany do Najprzewielebniejszego Benedectosa Younan Hano, arcybiskupa Mossulu Syryjczyków, i został podpisany przez kardynała sekretarza stanu Watykanu, Pietro Parolina.

Wiadomość Papieża

W telegramie Święty Ojciec wyraził głęboki smutek po dowiedzeniu się o “niszczących skutkach pożaru w Qaraqosh” i przekazał zapewnienie o swojej duchowej bliskości dla wszystkich dotkniętych przez tę tragedię. Kontynuując swoją wiadomość kondolencyjną, Papież Franciszek “powierzył dusze zmarłych miłosiernemu Bogu Wszechmogącemu” oraz przekazał “serdeczne kondolencje tym, którzy opłakują ich stratę”.

Chwała dla służb ratunkowych

Ponad 100 osób zginęło w pożarze, który wybuchł podczas ślubu w Qaraqosh w Iraku. W swoim telegramie Święty Ojciec docenił poświęcone wysiłki personelu ratunkowego, który nieustannie pracował nad opanowaniem ognia i pomocą rannym. Zaoferował modlitwy za ich bezpieczeństwo i sukces ich działań ratunkowych, doceniając bezinteresowność i odwagę tych na pierwszej linii frontu.

Papież Franciszek zakończył telegram, wzywając boskie błogosławieństwo dla wszystkich dotkniętych, szukając pocieszenia, uzdrowienia i siły od Wszechmogącego. “W tych trudnych chwilach Kościół katolicki stoi u boku ludzi z Qaraqosh, ukazując wieczne wartości miłości, empatii i jedności, które przekraczają granice i przekonania”, zakończył Papież Franciszek.

Podobne wiadomości

Popularne tematy