sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaReligiaPapież w Mongolii: Kościół musi nieustannie głosić Jezusa

Papież w Mongolii: Kościół musi nieustannie głosić Jezusa

W trakcie spotkania z katolickimi ministrami w katedrze św. Piotra i Pawła w Ułan Bator, Papież Franciszek przypomniał, że Jezus jest Dobrą Nowiną, którą Kościół musi głosić wszystkim ludziom.

Spotkanie z lokalnym Kościołem

Podczas pierwszego spotkania z przedstawicielami lokalnego Kościoła w Mongolii, Papież Franciszek zachęcił duszpasterzy do “doświadczenia i zobaczenia, że Pan jest dobry”. Przypomniał im, że radość i dobroć Pana pozostają z nami, pomagając nam widzieć rzeczy w nowy sposób.

Poświęcenie życia Ewangelii

Po przypomnieniu historii Kościoła w Mongolii, Ojciec Święty zwrócił się do teraźniejszości, pytając: “Dlaczego ktokolwiek miałby poświęcić swoje życie Ewangelii?”. Odpowiedział, mówiąc, że “Bóg stał się widoczny, można Go dotknąć i spotkać w Jezusie”.

Inicjatywy charytatywne Kościoła

Papież Franciszek zwrócił uwagę na liczne inicjatywy charytatywne podjęte przez Kościół w Mongolii, które służą jako “wizytówka” dla chrześcijan i przyniosły im szacunek i uznanie ze strony rodaków.

Komunia w Kościele

Rozważając naturę Kościoła, Papież Franciszek wyjaśnił, że Kościół jest ubogi w sensie świeckim, podtrzymywany tylko przez wiarę i moc Zmartwychwstałego Pana. Podkreślił harmonię, jaka musi istnieć w Kościele, pod przewodnictwem Chrystusa.

Świadectwo Jezusa w Mongolii

Ojciec Święty zachęcił ministrów Kościoła i wszystkich chrześcijan w Mongolii do uznania “darów, jakimi są” i piękna oddania się Chrystusowi.

Na koniec Papież Franciszek zachęcił katolicką społeczność w Mongolii do powierzenia się Maryi, “prosząc o odnowiony zapał i gorącą miłość, która niestrudzenie i z radością daje świadectwo Ewangelii”.

Podobne wiadomości

Popularne tematy