piątek, 31 maja, 2024
Strona głównaSportPiłka nożnaCzy dziewczyny mogą grać w piłkę nożną?

Czy dziewczyny mogą grać w piłkę nożną?

Nie da się ukryć, że piłka nożna uznawana jest za bardzo męski sport. Większość chłopców w wieku dziecięcym i nastoletnim gra właśnie w piłkę. Uznajemy piłkę nożną również za sport narodowy, ale prawdą jest, że przeważnie kibicujemy tylko drużynom męskim. Co więc z dziewczynami w piłce nożnej?

Piłka nożna sportem również dla kobiet

Jak z niemal każdym sportem, tak i z piłką nożną – mogą w nią grać również dziewczyny. Z roku na rok jest to coraz bardziej popularne zajęcie dla kobiet i powstaje dużo więcej drużyn typowo żeńskich. Faktycznie jeszcze kilka lat temu dziewczyny, które interesowały się piłką nożną, musiały uczyć się grać razem z chłopakami. Bardzo ciężko było znaleźć zajęcia dedykowane małym piłkarkom, ale na całe szczęście sport ten otwiera się również na kobiety. O ile w przypadku małych dzieci, możemy spotkać się z drużynami mieszanymi, o tyle w przypadku nastolatek i kobiet, w zdecydowanej większości znajdziemy zespoły dedykowane właśnie płci żeńskiej.

Piłka nożna mężczyzn a kobiet

Warto wspomnieć, że gra mężczyzn i kobiet w piłkę nożną będzie się jednak różnić. U chłopców przeważnie można zauważyć więcej dynamiki i szybkości. Męska piłka nożna jest też trochę bardziej agresywna. Nie oznacza to jednak, że dziewczynki nie wczuwają się w grę i nie dają z siebie wszystkiego. Najczęściej nastolatki i kobiety grają w piłkę nożną, ponieważ to lubią, a nie ze względu na pieniądze. Widać w grze pasję i zaangażowanie. Nie da się ukryć, że ze względu na dużo mniejszą popularność, nawet najlepsze piłkarki nie mają szansy na tak ogromny zarobek, jak piłkarze. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że w przyszłych latach się to zmieni. W innych europejskich krajach kobieca piłka nożna już zyskuje na popularności i polskie zawodniczki często wyjeżdżają grać zawodowo za granicą. Największą popularnością cieszą się oczywiście Niemcy i Francja. Warto czasem obejrzeć mecz właśnie żeńskich drużyn i samemu przekonać się, czy jest równie, a może nawet bardziej interesująca, niż męska piłka nożna.

Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia z piłki nożnej?

Piłka nożna, tak jak i każdy inny sport, ma swoje ogromne plusy. Dzieci, które od najmłodszych lat trenują, mogą się uczyć waleczności i rywalizacji, ale też tego, że nie zawsze wszystko idzie tak jak to sobie wymarzą. Oprócz tego, tak jak przy każdej aktywności fizycznej, ćwiczą kondycję i koordynację, a dodatkowo grę drużynową i koncentrację. Nie można też zapomnieć o tym, że niejednokrotnie zwycięstwo zależy nie od na samych, ale od współpracy z innymi, a to bardzo ważne, żeby uczyć tego dzieci od najmłodszych lat. Dziewczyny, które grają w piłkę nożną zyskują tak samo dużo, jak i chłopcy. Jeśli więc twoja córka zaczyna się interesować tym sportem, to koniecznie pociągnij ten temat dalej i zapisz ją na zajęcia. Nie warto się wtedy zastanawiać, czy dziewczyny mogą grać w piłkę nożną. W niektórych miejscach na zajęcia można zapisywać dzieci już od 3 roku życia. Nawet jeśli docelowo nie zostanie zawodową piłkarką, to nawet krótka przygoda z grą w zespole nauczy ją bardzo wiele.

Podobne wiadomości

Popularne tematy