sobota, 1 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaPapież podczas Mszy Świętej: Naśladujmy Jezusa i głośmy Jego słowa

Papież podczas Mszy Świętej: Naśladujmy Jezusa i głośmy Jego słowa [wideo]

W dniu uroczystości Świętych Piotra i Pawła, Papież Franciszek, podczas Mszy Świętej, udzielił błogosławieństwa pallium nowym Metropolitom Arcybiskupom. W swojej homilii, Ojciec Święty zwrócił uwagę na to, jak lud Boży jest wezwany do naśladowania Jezusa i głoszenia Ewangelii.

Papież Franciszek, podczas Mszy Świętej na uroczystość Świętych Piotra i Pawła, skupił się na trzech kluczowych aspektach: naśladowaniu Jezusa, głoszeniu Ewangelii i miłości do Kościoła. “Jesteśmy wezwani do naśladowania Jezusa, nie tylko jako jednostki, ale jako wspólnota. To jest nasze powołanie jako Kościół, jako lud Boży”. – Powiedział Papież.

Papież Franciszek podkreślił, że naśladowanie Jezusa oznacza podążanie za Nim, nie tylko słuchanie Jego słów, ale także żyjąc Jego życiem. “To nie jest łatwe,” przyznał Papież. “Ale jest to droga, którą jesteśmy wezwani podążać jako chrześcijanie”.

Głoszenie Ewangelii, według Papieża Franciszka, jest kolejnym kluczowym elementem naszego powołania. “Nie jesteśmy wezwani do głoszenia własnych idei czy przekonań, ale Ewangelii Jezusa,” powiedział. “To jest nasza misja, nasze powołanie”.

Papież Franciszek zwrócił również uwagę na miłość do Kościoła. “Miłość do Kościoła oznacza miłość do jego ludzi, do jego nauki, do jego sakramentów,” powiedział. “To jest miłość, która nas prowadzi do służby, do poświęcenia, do ofiary”.

Podczas Mszy Świętej, Papież Franciszek udzielił błogosławieństwa pallium nowym Metropolitom Arcybiskupom. Pallium to wełniany pas noszony przez metropolitów jako symbol ich władzy i jedności z Papieżem.

Papież Franciszek zakończył swoją homilię modlitwą o łaskę naśladowania Jezusa, głoszenia Ewangelii i miłości do Kościoła. “Niech Pan da nam łaskę, abyśmy mogli iść za Nim, głosić Jego Słowo i kochać Jego Kościół”. – Powiedział.

Podobne wiadomości

Popularne tematy