wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaPapież odnawia apel o pomoc humanitarną i uwolnienie zakładników w Gazie

Papież odnawia apel o pomoc humanitarną i uwolnienie zakładników w Gazie

W trakcie niedzielnej modlitwy Anioł Pański, Papież Franciszek odnowił swój apel o swobodny przepływ pomocy humanitarnej do Gazy oraz o uwolnienie zakładników, podkreślając, że każda wojna jest prawdziwą porażką.

Niepokój i smutek Papieża

Podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański, Papież wyraził swoje zaniepokojenie i smutek z powodu sytuacji w Izraelu i Palestynie.

“Jestem bardzo zaniepokojony, zasmucony. Modlę się i jestem blisko wszystkich cierpiących, zakładników, rannych, ofiar i ich rodzin.”

Humanitarna sytuacja w Gazie

Papież wyraził głębokie zaniepokojenie “poważną sytuacją humanitarną w Gazie”. Był również “zasmucony tym, że anglikański szpital i greckoprawosławna parafia” zostały dotknięte przemocą wojenną w ostatnich dniach.

“Odnawiam apel o otwarcie przestrzeni, aby pomoc humanitarna mogła nadal docierać i aby zakładnicy zostali uwolnieni.”

Wojna – zawsze porażka

Papież kontynuował swoją wypowiedź, mówiąc:

“Wojna, jakakolwiek wojna na świecie – myślę także o męczenniczej Ukrainie – to porażka. Wojna zawsze jest porażką, jest zniszczeniem ludzkiego braterstwa. Bracia, przestańcie! Przestańcie!”

Dzień postu, modlitwy i pokuty

Papież przypomniał, że wezwał do dnia postu, modlitwy i pokuty w piątek, 27 października. Tego dnia, w Bazylice św. Piotra o godzinie 18:00, odbędzie się godzina modlitwy o pokój na naszym świecie.

Podobne wiadomości

Popularne tematy