piątek, 17 maja, 2024
Strona głównaReligiaPapież na modlitwie Anioł Pański: Nigdy nie przestawajcie siać dobra, naśladując przykład...

Papież na modlitwie Anioł Pański: Nigdy nie przestawajcie siać dobra, naśladując przykład Jezusa

W niedzielę, podczas modlitwy Anioł Pański, Papież Franciszek odwołał się do przypowieści o siewcy i wezwał chrześcijan, aby naśladowali przykład Jezusa i nigdy nie przestawali siać Słowa, nawet gdy czasami wydaje się to trudne.

Zwracając się do wiernych zgromadzonych na Placu Świętego Piotra na niedzielnym Aniele Pańskim, Papież Franciszek odwołał się do dzisiejszego fragmentu Ewangelii zawierającego przypowieść o siewcy. Papież wyjaśnił, że jest zafascynowany metaforą siewu i zaprosił wszystkich do naśladowania Jezusa. Papież zauważył, że mimo że Jezus zna naszą “glebę”, nie przestaje wierzyć, że owoc będzie obfity.

“Jezus, ‘dobry siewca'”, powiedział Papież, “nie przestaje siać z hojnością. Zna naszą glebę. Wie, że kamienie naszej niekonsekwencji i ciernie naszych wad mogą udusić Słowo, a mimo to zawsze ma nadzieję, że możemy przynieść obfity owoc.”

Papież Franciszek zwrócił się w szczególności do rodziców, skupiając się na ich zadaniu przekazywania wiary. Święty Ojciec zauważył, że rodzice nie powinni się zniechęcać, jeśli czasami ich dzieci nie wydają się rozumieć lub doceniać ich nauk. “Dobre ziarno pozostaje”, wyjaśnił Papież, i “zakorzeni się w odpowiednim czasie.”

Papież zwrócił się następnie do młodzieży, a w szczególności do sposobów, w jakie oni również mogą siać Słowo. Papież skupił się przede wszystkim na modlitwie i bliskości, wyjaśniając, że “to jest małe ziarno, którego nie można zobaczyć, ale dzięki któremu powierzasz wszystko, co żyjesz, Jezusowi, aby mógł je dojrzeć”.

Na koniec Papież Franciszek zwrócił się do księży, osób zakonnych i świeckich, i wezwał ich, aby nie zniechęcali się, jeśli nie widzą natychmiastowego sukcesu podczas głoszenia Słowa. “Nigdy nie zapominajmy: kiedy głosimy Słowo nawet tam, gdzie nic się nie wydaje dziać, w rzeczywistości Ducha Świętego jest w pracy, a Królestwo Boże już rośnie, przez i poza naszymi wysiłkami.”

Papież Franciszek, kończąc swoją katechezę, powierzył wszystkich zgromadzonych, zarówno online, jak i osobiście, Najświętszej Dziewicy z Góry Karmel, w dniu, w którym jest ona czczona, i poprosił wszystkich, aby zapytali siebie: “Czy siewam dobro?”

Podobne wiadomości

Popularne tematy