piątek, 17 maja, 2024
Strona głównaReligiaPapież modli się za ofiary trzęsienia ziemi w Nepalu

Papież modli się za ofiary trzęsienia ziemi w Nepalu

Tragiczne trzęsienie ziemi w Nepalu

W piątkowy wieczór w północno-zachodnim Nepalu doszło do trzęsienia ziemi, w wyniku którego zginęło co najmniej 157 osób, a tysiące domów zostały uszkodzone. Trzęsienie ziemi o sile 5,6 w skali Richtera dotknęło wiele wiosek w dystrykcie Jajarkot w Nepalu, głównie rolniczym obszarze w północno-zachodniej części kraju. Wiele dróg zostało zablokowanych, a wiele górskich wiosek można było osiągnąć tylko pieszo.

Reakcja Papieża Franciszka

Papież Franciszek wyraził swoje ubolewanie z powodu tragicznego trzęsienia ziemi podczas modlitwy Anioł Pański w niedzielę. “Jestem blisko ludzi z Nepalu, którzy cierpią z powodu trzęsienia ziemi,” powiedział. Papież wspomniał również o wielu ludziach z Afganistanu, którzy szukali schronienia w Pakistanie, ale “teraz nie wiedzą, dokąd się udać”. Następnie modlił się za ofiary gwałtownych burz i powodzi w Europie, w tym we Włoszech.

Skutki trzęsienia ziemi

Trzęsienie ziemi wywołało osuwiska w różnych miejscach, utrudniając prace ratunkowe. Wstrząsy były odczuwalne nawet w stolicy Indii, Nowym Delhi, która znajduje się około 800 kilometrów dalej. Wiele miejscowych mieszkańców zostało bezdomnych i spędziło ostatnie noce w namiotach. Według doniesień medialnych żołnierze starali się odblokować drogi. Zastępca premiera Nepalu, Narayan Kaji Shrestha, powiedział w sobotę, że rząd pracuje nad dostarczeniem pomocy do dotkniętych obszarów.

Trzęsienie ziemi w Nepalu przyniosło ogromne zniszczenia i straty w ludziach. Papież Franciszek, wraz z całym światem, modli się za ofiary tej tragedii i wyraża swoje wsparcie dla ludzi dotkniętych katastrofą. W obliczu takich tragedii ważne jest, abyśmy wszyscy stali się jednością i pomagali tym, którzy tego potrzebują.

Podobne wiadomości

Popularne tematy