wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek prowadzi serię spotkań międzyreligijnych w Lizbonie

Papież Franciszek prowadzi serię spotkań międzyreligijnych w Lizbonie

Spotkania z różnymi delegacjami

Papież Franciszek angażuje się w serię spotkań międzyreligijnych i ekumenicznych w Lizbonie, wzywając wszystkich do promowania braterstwa i troski o duchowe dobro młodych ludzi. W piątek, przed obiadem, Papież Franciszek wrócił do Nuncjatury Apostolskiej, gdzie odbył serię krótkich spotkań z trzema różnymi delegacjami, zgodnie z informacjami Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Międzynarodowe Centrum Dialogu

Papież spotkał się najpierw z delegacją z Międzynarodowego Centrum Dialogu (KAICIID), którą towarzyszył kardynał Miguel Ángel Ayuso Guixot, prefekt Dykasterii ds. Dialogu Międzyreligijnego. “W powitaniu delegacji,” – powiedział oświadczenie Biura Prasowego – “Papież wyraził swoją wdzięczność za wizytę i skierował kilka słów do obecnych na temat wartości braterstwa i dialogu oraz niebezpieczeństwa monologu i prozelityzmu.”

Spotkanie z Rahimem Aga Khanem

Następnie Papież Franciszek odbył prywatną audiencję z Rahimem Aga Khanem, synem lidera społeczności Ismaili, której centrum znajduje się w Lizbonie.

Ekumenizm i troska o młodzież

W osobnym spotkaniu Papież przyjął grupę religijnych mężczyzn i kobiet oraz osób różnych wyznań i denominacji chrześcijańskich zaangażowanych w ekumeniczne i międzyreligijne wysiłki Kościoła w Portugalii. Papież Franciszek podziękował obecnym za ich wysiłki na rzecz życia w braterstwie i angażowania się w dialog. Zachęcił ich również “do troski o młodzież, która ‘jest radosna, ale nie powierzchowna’, i ryzykuje ‘zanestetyzowanie’ przez świat wokół nich.

Spotkanie z izraelskim dziennikarzem

Na koniec, przed obiadem z młodzieżą, Papież Franciszek spotkał się krótko z Henrique Cymerman Benarroch, izraelskim dziennikarzem pracującym jako korespondent na Bliskim Wschodzie.

Podobne wiadomości

Popularne tematy