sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek potępia "nieusprawiedliwioną przemoc" w Ekwadorze

Papież Franciszek potępia “nieusprawiedliwioną przemoc” w Ekwadorze

W telegramie wyrażającym kondolencje z powodu zabójstwa kandydata na prezydenta Ekwadoru, Fernando Villavicencio, Papież Franciszek wyraża swój smutek i wzywa przywódców politycznych oraz obywateli kraju do zjednoczenia się na rzecz pokoju.

Apel Papieża do sił politycznych i obywateli Ekwadoru

Papież Franciszek zaapelował do sił politycznych i obywateli Ekwadoru, aby zjednoczyli się “w wspólnym wysiłku na rzecz pokoju” w telegramie podpisanym przez kardynała Pietro Parolina, Sekretarza Stanu, i wysłanym do arcybiskupa Alfredo José Espinoza Mateusa z Quito. Papież wyraża smutek z powodu zamachy na kandydata na prezydenta kraju, Fernando Villavicencio, jednocześnie potępiając “nieusprawiedliwioną przemoc”, która powoduje cierpienie.

Wspólny wysiłek na rzecz pokoju

Papież złożył kondolencje arcybiskupowi, rodzinie zmarłego “i całemu ukochanemu ludowi Ekwadoru”, zachęcając “obywateli i siły polityczne do zjednoczenia się w wspólnym wysiłku na rzecz pokoju”. Powierzając odpoczynek Fernando Villavicencio “macierzyńskiej interwencji Naszej Pani z El Quinche”, Papież ofiarował swoje błogosławieństwo apostolskie “jako znak wiary i nadziei w Zmartwychwstałym Chrystusie”.

Zabójstwo Villavicencio

Fernando Villavicencio, dziennikarz i centrowy kandydat na prezydenta Ekwadoru, został zastrzelony 9 sierpnia w stolicy Quito na zakończenie wiecu wyborczego. Ostro sprzeciwiał się władzy gangów i karteli, a jego morderstwo zostało przyznane przez lokalną zorganizowaną przestępczość.

Podobne wiadomości

Popularne tematy