niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek modli się za Brazylijczyków podczas święta Naszej Pani z Aparecida

Papież Franciszek modli się za Brazylijczyków podczas święta Naszej Pani z Aparecida

Papież Franciszek, duchowy lider Kościoła Katolickiego, wysyła swoje modlitwy i błogosławieństwa do ludzi Brazylii, gdy obchodzą oni święto Naszej Pani z Aparecida, patronki kraju. W tym artykule przyjrzymy się znaczeniu tego święta oraz głębokiemu związku Papieża Franciszka z tym wyjątkowym obrazem.

Historia odkrycia obrazu

Zgodnie z tradycją, słynny obraz Naszej Pani z Aparecida, czarnej Dziewicy Maryi, został znaleziony przez trzech biednych brazylijskich rybaków 12 października 1717 roku w pobliżu rzeki, około 170 kilometrów od Sao Paulo. Po odkryciu obrazu rybacy zaczęli tajemniczo łowić duże ilości ryb, co uważane jest za cud.

Cuda za pośrednictwem Naszej Pani z Aparecida

Wiele innych cudów zostało przypisanych wstawiennictwu Naszej Pani z Aparecida. W 1736 roku, w spokojną noc, społeczność zapaliła świece wokół obrazu, ale niespodziewanie zgasły one podczas modlitw i ponownie się zapaliły, gdy społeczność zbliżyła się.

Pielgrzymka Papieża Franciszka

Papież Franciszek udał się na pielgrzymkę do sanktuarium Aparecida w lipcu 2013 roku podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Po modlitwie u stóp Madonny powiedział: „Miałem radość i łaskę powierzenia jej mojego pontyfikatu”.

Modlitwa i błogosławieństwo Papieża

„W święto Naszej Pani z Aparecida noszę ją w swoim sercu. Z miłością wspominam to miasto i Dziewicę,” powiedział Papież Franciszek. W nagranej wiadomości wideo w Sali Pawła VI Papież powiedział: „Niech Bóg nas błogosławi, a ona niech czuwa nad wami i nad całym ludem Brazylii”. Papież Franciszek dodał: „Modlę się za was i wysyłam moje błogosławieństwo”.

Święto Naszej Pani z Aparecida jest nie tylko ważnym dniem dla Brazylii, ale także momentem, w którym ludzie z różnych zakątków świata, w tym Papież Franciszek, łączą się w modlitwie i refleksji. Cuda i opowieści związane z obrazem nadal inspirują ludzi na całym świecie, przynosząc nadzieję i pokój w trudnych czasach.

Podobne wiadomości

Popularne tematy