wtorek, 20 lutego, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek: Libia potrzebuje naszej solidarności

Papież Franciszek: Libia potrzebuje naszej solidarności

Papież wzywa do pomocy dla Libii

Papież Franciszek ponownie odnowił swoje wezwanie do społeczności międzynarodowej, aby pomogła ludziom z Libii, którzy zostali zdewastowani przez gwałtowne deszcze powodujące powodzie, w wyniku których zginęło ponad 5 000 osób, a zniszczenia są ogromne.

Słowa Papieża do pielgrzymów

Podczas swojego przemówienia do pielgrzymów włoskojęzycznych na zakończenie środowej audiencji ogólnej, Papież powiedział: “Moje myśli kierują się do ludzi z Libii, dotkniętych gwałtownymi deszczami, które spowodowały powodzie i zalewanie, powodując liczne ofiary śmiertelne i rany, a także rozległe zniszczenia.” Zachęcił wszystkich wiernych, aby dołączyli się do niego w modlitwie za tych, którzy stracili życie, ich rodziny oraz tych, którzy zostali przesiedleni.

Dane z agencji Reuters

Według agencji informacyjnej Reuters, rozpaczliwe poszukiwania tysięcy osób zaginionych po katastrofalnych powodziach trwają, z ponad 5 300 potwierdzonych ofiar śmiertelnych. Liczba ofiar śmiertelnych ma się dramatycznie zwiększyć. Potężna burza, która spowodowała przerwanie tam w pobliżu, spowodowała powódź, uwalniając potok wody, który zdewastował co najmniej jedną czwartą śródziemnomorskiego miasta Derna, zmywając budynki wraz z ich mieszkańcami.

Kontynuacja wsparcia i modlitw

We wtorek Papież wysłał telegram kondolencyjny podpisany przez Sekretarza Stanu Watykanu, kardynała Pietro Parolina, do Nuncjusza Apostolskiego w Libii, arcybiskupa Savio Hon Tai-Fai, dla ludzi z Libii. Papież wyraził, że był “głęboko zasmucony dowiedziawszy się o ogromnej stracie życia i zniszczeniach” i zapewnił tych dotkniętych o swoich “modlitwach za dusze zmarłych i wszystkich, którzy opłakują ich stratę”.

W tej wiadomości, Święty Ojciec wyraził swoją “szczere duchowe zbliżenie” do rannych, do tych, którzy obawiają się o swoich zaginionych bliskich, oraz do personelu ratunkowego świadczącego pomoc w ratowaniu i niesieniu pomocy. Papież Franciszek wezwał do boskich błogosławieństw pocieszenia, siły i wytrwałości dla wszystkich dotkniętych tragedią.

Podobne wiadomości

Popularne tematy