sobota, 2 marca, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek i Światowe Dni Młodzieży 2023 w Lizbonie

Papież Franciszek i Światowe Dni Młodzieży 2023 w Lizbonie

Intencja modlitewna Papieża na sierpień

Papież Franciszek, za pośrednictwem Papieskiej Sieci Modlitewnej, skierował do całego Kościoła katolickiego zaproszenie do modlitwy za nadchodzące Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, w Portugalii. Jego miesięczna intencja modlitewna na sierpień dotyczy właśnie tego wydarzenia.

Wideo z Papieżem

Wideo, stworzone we współpracy z Fundacją WDM Lizbona 2023 i Dykasterią ds. Świeckich, Rodziny i Życia, dotyczy młodych ludzi i Światowych Dni Młodzieży. Papież Franciszek podkreśla w nim swoje zaproszenie do tego, aby młodzi ludzie szybko podjęli drogę radosnego świadectwa Ewangelii.

Pytania i odpowiedzi z młodzieżą

Papież Franciszek odpowiada na pytania młodych ludzi z różnych kontynentów, które zadają mu pytania w różnych językach. Młodzież z Filipin, Brazylii i Wybrzeża Kości Słoniowej zadaje Papieżowi bezpośrednie pytania. Niektórzy pytają, czy Kościół jest tylko dla starszych; dlaczego wybrał Maryję jako temat Światowych Dni Młodzieży; jakie są nadzieje Papieża na to międzynarodowe spotkanie młodych ludzi w Portugalii.

Spotkanie z Chrystusem po pandemii

Według kardynała Américo Aguiar, prezydenta Fundacji WDM Lizbona 2023, “spotkanie to jest przede wszystkim spotkaniem młodych ludzi z Papieżem, spotkaniem młodych ludzi z młodymi ludźmi, a także spotkaniem każdego młodego człowieka z osobą żyjącego Chrystusa.

Uczestnictwo z daleka

Ojciec Frédéric Fornos S.J., Międzynarodowy Dyrektor Papieskiej Sieci Modlitewnej, powiedział, że wideo Papieża na ten miesiąc jest jednym z oznak obecności Papieskiej Sieci Modlitewnej na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

Papież Video i Papieska Sieć Modlitewna

Papież Video to oficjalna globalna inicjatywa mająca na celu rozpowszechnianie miesięcznych intencji modlitewnych Ojca Świętego. Jest realizowana przez Papieską Sieć Modlitewną (Apostolstwo Modlitwy). Od 2016 roku Papież Video miało ponad 203 miliony wyświetleń we wszystkich mediach społecznościowych Watykanu i jest tłumaczone na ponad 23 języki, otrzymując relacje prasowe w 114 krajach.

Podobne wiadomości

Popularne tematy