poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek "głęboko zasmucony" strzelaniną w Lewiston w USA

Papież Franciszek “głęboko zasmucony” strzelaniną w Lewiston w USA

Papież Franciszek przekazał kondolencje, wyrażając głęboki smutek z powodu najnowszej masowej strzelaniny w Stanach Zjednoczonych, w Lewiston, w stanie Maine, nazywając ją “niewypowiedzianą tragedią”. Modlił się za wszystkie ofiary i tych, którzy stracili bliskich, oraz za pierwszych ratowników, którzy narażali się na niebezpieczeństwo.

Nieopisana tragedia w Lewiston

Papież Franciszek był “głęboko zasmucony”, dowiedziawszy się o najnowszej masowej strzelaninie w Stanach Zjednoczonych, nazywając strzelaninę w Lewiston “niewypowiedzianą tragedią”. W telegramie kondolencyjnym skierowanym do biskupa Roberta Deeleya z Portland w stanie Maine przez Sekretarza Stanu Watykanu, kardynała Pietro Parolina, Ojciec Święty wyraził swoją bliskość wszystkim dotkniętym tragicznym wydarzeniem.

Lewiston: 18 ofiar śmiertelnych, 13 rannych

W Lewiston, w północno-wschodnim stanie Maine, 18 osób zostało zabitych, a 13 rannych w strzelaninie w środę wieczorem, najnowszej masowej strzelaninie w Stanach Zjednoczonych. Według policji, podejrzany o strzelaninę został znaleziony martwy z raną postrzałową samozadawczą w piątek, kończąc 48-godzinne poszukiwania po najbardziej śmiercionośnym epizodzie przemocy z bronią palną w historii stanu.

Modlitwy dla tych, “którzy narażają się na niebezpieczeństwo” i dla Stanów Zjednoczonych

Papież chwalił “szlachetne wysiłki” pierwszych ratowników, “którzy narażali się na niebezpieczeństwo, aby chronić społeczność”. “Z mocnym przekonaniem, że dzięki łasce Bożej możemy pokonać zło dobrem”, Papież Franciszek wezwał Boże błogosławieństwo siły i pokoju “dla ludzi z Lewiston, a także dla całego kraju”.

Biskup Deely: Niech Pan pociesza tych, którzy opłakują

W oświadczeniu wydanym krótko po tragedii, biskup Deely powiedział, że było “złamane serce” słyszeć o straconych życiach i wielu rannych oraz “wiedzieć o bólu i smutku, których doświadczają tak wiele rodzin”. “Modlimy się za wszystkich dotkniętych tą okropną przemocą, aby Pan mógł dać im pocieszenie w środku ich smutku”, powiedział biskup Portland.

Podobne wiadomości

Popularne tematy