sobota, 13 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek do hiszpańskojęzycznych księży w USA: Oddajcie się Panu

Papież Franciszek do hiszpańskojęzycznych księży w USA: Oddajcie się Panu

Zachęta papieża Franciszka

Podczas corocznej konferencji Narodowego Stowarzyszenia Hiszpańskojęzycznych Księży (ANSH) w Stanach Zjednoczonych, papież Franciszek wyraził swoje wsparcie dla uczestników. Podkreślił, że nie powinni polegać wyłącznie na wielkich ideach czy dobrze zaplanowanych propozycjach duszpasterskich, ale powierzyć się Chrystusowi, który doprowadzi ich pracę do końca.

Znaczenie modlitwy

Papież zwrócił uwagę na konieczność pielęgnowania osobistego życia modlitewnego. Zachęcał do szukania Boga w Piśmie Świętym, Ewangelii i w ciszy adoracji, podkreślając, że współczesny świat często traci poczucie kultu.

Dostępność dla ludzi

Franciszek przypomniał księżom, że nie są oni zwykłymi pracownikami, którzy przestrzegają ustalonych godzin pracy. Zamiast tego powinni być dostępni dla ludzi wtedy, gdy ci ich potrzebują, stawiając potrzeby ludzi ponad harmonogramy.

Wzory świętości

Papież wspomniał o przygotowaniach do Narodowego Kongresu Eucharystycznego w Stanach Zjednoczonych, wskazując błogosławionego Karola Acutisa i świętego Emanuela Gonzaleza jako przykłady cichego słuchania, modlitwy i rozeznawania.

Łagodzenie cierpień Chrystusa

Franciszek wezwał księży do zastanowienia się, jak mogą dzisiaj złagodzić cierpienia Chrystusa, obecne w każdym tabernakulum i konsekrowanym cyborium.

Oddanie się Panu

Na zakończenie, papież zachęcił ich do całkowitego oddania się Panu, który prosi ich tylko o wierność i zapewnił, że ich wysiłki przyniosą dobre owoce.

Papież Franciszek zakończył swoje przemówienie tymi słowami, wyrażając nadzieję, że dobre dzieła księży w służbie innym sprawią, że będą oni tak zmęczeni, iż bez trudu zasną każdej nocy.

Podobne wiadomości

Popularne tematy