wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek apeluje o pomoc humanitarną dla ludności wojennej Sudanu

Papież Franciszek apeluje o pomoc humanitarną dla ludności wojennej Sudanu

Papież Franciszek zwrócił się z gorącym apelem do przywódców Sudanu, wzywając ich do umożliwienia dostępu do pomocy humanitarnej dla cierpiących ludzi oraz do dążenia do pokojowego rozwiązania wojny domowej przy pomocy społeczności międzynarodowej.

Kryzys humanitarny w Sudanie

Trwająca wojna domowa w Sudanie doprowadziła do poważnego kryzysu humanitarnego. Papież, przemawiając po niedzielnej modlitwie Anioł Pański, podkreślił trudną sytuację milionów osób przesiedlonych wewnętrznie oraz uchodźców w sąsiednich krajach.

Przesłanie Papieża

„Jestem blisko cierpień tych drogich populacji Sudanu i zwracam serdeczny apel do lokalnych przywódców o ułatwienie dostępu do pomocy humanitarnej oraz, przy wkładzie społeczności międzynarodowej, o pracę nad poszukiwaniem pokojowych rozwiązań. Nie zapominajmy o tych naszych braciach i siostrach, którzy są w potrzebie!”

Raport UNHCR

Agencja ONZ ds. Uchodźców, UNHCR, informuje, że od początku walk w kwietniu 2023 roku, prawie sześć milionów osób zostało przesiedlonych. Dominique Hyde, Dyrektor ds. Stosunków Zewnętrznych w UNHCR, odwiedziła Sudan i ostrzegła przed wzrostem ludzkiego cierpienia, podkreślając trwający konflikt i rozwijający się kryzys humanitarny.

Apel Papieża Franciszka stanowi ważny głos w międzynarodowej dyskusji na temat kryzysu w Sudanie. Jego słowa są wezwaniem do działania dla liderów światowych, aby nie zapomnieli o cierpiących ludziach Sudanu i wspólnie pracowali nad znalezieniem drogi do pokoju.

Podobne wiadomości

Popularne tematy