sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaSpotkanie Papieża Franciszka z Prezydentem Paragwaju Santiago Peña Palaciosem

Spotkanie Papieża Franciszka z Prezydentem Paragwaju Santiago Peña Palaciosem

Wizyta w Watykanie

Papież Franciszek spotkał się z Prezydentem Paragwaju, Santiago Peña Palaciosem, w swojej rezydencji w Casa Santa Marta. Spotkanie, które trwało około 25 minut, było okazją do dyskusji na tematy związane z pokojem, ochroną środowiska oraz walką z ubóstwem.

Dialog na rzecz pokoju i środowiska

Po spotkaniu z Papieżem, Prezydent Peña Palacios odbył rozmowy z dyplomatami watykańskimi, w tym z Kardynałem Pietro Parolinem i Arcybiskupem Paulem Richardem Gallagherem. Podczas tych rozmów wyrażono uznanie dla dobrych relacji dwustronnych między Stolicą Apostolską a Republiką Paragwaju oraz omówiono program nowego rządu Paragwaju w zakresie zwalczania ubóstwa. Poruszono również kwestie ochrony środowiska i zaangażowania na rzecz pokoju między narodami.

Wymiana upominków

Tradycyjnie, podczas spotkania doszło do wymiany upominków. Prezydent Peña Palacios wręczył Papieżowi ręcznie wykonaną scenę narodzenia przez rdzennych paragwajskich rzemieślników, ponczo, kosz paragwajskich produktów spożywczych, drewnianą statuetkę Matki Boskiej oraz srebrny różaniec. Z kolei Papież Franciszek podarował prezydentowi brązową rzeźbę przedstawiającą dłonie trzymające się nawzajem, z kobietą trzymającą dziecko i statkiem z migrantami, a także różne dokumenty ze swojego magisterium, w tym Orędzie o Pokoju na tegoroczny Światowy Dzień Pokoju.

Znaczenie spotkania

To spotkanie podkreśla znaczenie dialogu międzykulturowego i międzynarodowego w kwestiach globalnych, takich jak ochrona środowiska i pokój. Wymiana upominków symbolizuje głębokie więzi kulturowe i duchowe, łączące Watykan z Paragwajem.

Podobne wiadomości

Popularne tematy