wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek apeluje o pokój w Ziemi Świętej

Papież Franciszek apeluje o pokój w Ziemi Świętej

Papież Franciszek wyraził głębokie zaniepokojenie sytuacją humanitarną w Gazie i wezwał wszystkie strony do złożenia broni. Zachęcił również chrześcijan do modlitwy i postu w intencji pokoju 27 października.

Sytuacja w Gazie

„Liczba ofiar rośnie, a sytuacja w Gazie jest rozpaczliwa” – z takimi słowami Papież zwrócił się z myślami do Palestyny i Izraela, błagając o podjęcie wszelkich możliwych działań w celu uniknięcia katastrofy humanitarnej.

Apel o pokój

Podczas swojej cotygodniowej audiencji ogólnej, Ojciec Święty zwrócił uwagę na niepokojącą możliwość rozszerzenia konfliktu. „Świat już jest świadkiem tak wielu otwartych frontów wojennych” – ubolewał. W świetle tych okoliczności wezwał do złożenia broni i wysłuchania wołań o pokój od biednych, ludzi i niewinnych dzieci. „Wojna nie rozwiązuje problemów” – stwierdził. „Sieje tylko śmierć i zniszczenie, zwiększa nienawiść, mnoży zemstę. Wojna niszczy przyszłość.”

Wezwanie do modlitwy i postu

Papież Franciszek zachęcił wszystkich wierzących do opowiedzenia się po stronie pokoju. „Ale nie słowami” – kontynuował – „lecz modlitwą i całkowitym oddaniem”. W tym kontekście Papież zaprosił wszystkich do dnia modlitwy, postu i pokuty w intencji pokoju. W piątek, 27 października, zachęcił ludzi różnych wyznań chrześcijańskich, innych religii oraz wszystkich orędowników pokoju do uczestnictwa w sposób, jaki uważają za stosowny. Głównym wydarzeniem będzie godzina modlitwy o godzinie 18:00 na Placu św. Piotra, z celem wzywania pokoju dla świata.

Apel Papieża Franciszka o pokój w Ziemi Świętej jest ważnym przesłaniem w obliczu rosnących napięć i konfliktów. Jego wezwanie do modlitwy i postu podkreśla znaczenie duchowej solidarności w dążeniu do pokoju.

Podobne wiadomości

Popularne tematy