piątek, 12 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaPapież: edukacja powinna łączyć „umysł, serce i ręce”

Papież: edukacja powinna łączyć „umysł, serce i ręce”

Papież Franciszek przekazał ważne przesłanie do uczestników 4. Globalnego Sympozjum Uniservitate, które odbyło się na Uniwersytecie De La Salle w Manili. Podkreślił znaczenie edukacji, która łączy naukę, uczucia i służbę.

Edukacja służebna w centrum uwagi

Sympozjum zgromadziło ekspertów i studentów uniwersyteckich, aby dzielić się doświadczeniami i badaniami w dziedzinie edukacji służebnej. Papież Franciszek wyraził nadzieję, że wydarzenie to przyczyni się do zwiększenia świadomości młodych ludzi o związku między “językami” umysłu, serca i rąk. “W ten sposób edukatorzy mogą kształtować – a nie tylko informować – tych, którym powierzono ich opiekę, aby wszyscy mogli myśleć w harmonii z tym, co czują i robią; czuć w harmonii z tym, co myślą i robią oraz robić to w harmonii z tym, co czują i myślą,” wyjaśnił.

Całościowe podejście do edukacji

Papież opowiedział się za całościowym podejściem do edukacji, aby młodzi ludzie mogli stać się liderami w budowaniu lepszej przyszłości dla naszego globalnego społeczeństwa. Podkreślił również znaczenie wymiaru duchowego w edukacji.

Duchowe wymiar edukacji

“Papież Franciszek przypomniał o ważności duchowego wymiaru edukacji. ‘Mam nadzieję, że wysiłki Sympozjum,’ powiedział, ‘wzmocnią zapał wszystkich uczestników do służenia wspólnemu dobru jako misyjni uczniowie, zdolni przynosić transformującą prawdę, piękno i radość Ewangelii wszystkim w rodzinie ludzkiej, tym samym posuwając królestwo Boże solidarności braterskiej, sprawiedliwości i pokoju.'”

Na zakończenie Papież zapewnił uczestników Sympozjum o swoich modlitwach i zachęcił ich do kontynuowania pracy w dziedzinie edukacji, udzielając im swojego Apostolskiego Błogosławieństwa.

Podobne wiadomości

Popularne tematy