niedziela, 3 marca, 2024
Strona głównaReligiaPapież do pielgrzymów ŚDM: „Idźcie radosnie razem z innymi”

Papież do pielgrzymów ŚDM: „Idźcie radosnie razem z innymi”

Wiadomość wideo od Papieża Franciszka

Papież Franciszek wydał krótką wiadomość wideo dla pielgrzymów zmierzających na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, zachęcając ich do podróżowania razem, pełni radości z spotkania z Chrystusem. Włoska katolicka gazeta Avvenire opublikowała wiadomość wideo od Papieża Franciszka dla młodych pielgrzymów, którzy wezmą udział w Światowych Dniach Młodzieży 2023 w Lizbonie, w Portugalii, od 1 do 6 sierpnia.

„Życie to podróż”

Papież Franciszek przekazał swoje błogosławieństwo i zachętę grupie młodych Włochów, którzy wyruszają na swoją podróż ŚDM. „Życie to podróż” – powiedział. „Młodzi ludzie mają powołanie do podróżowania”.

Skupienie na celu

Papież Franciszek wezwał młodych pielgrzymów z całego świata, aby utrzymywali swój wzrok skierowany na cel, idąc radosnie razem z innymi. „Dążcie odważnie naprzód, zawsze patrząc na swój cel” – powiedział. „Róbcie to z mistycyzmem podróży, zawsze idąc z innymi, nigdy samotnie”.

Podróż wiary

Na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie zarejestrowało się około 600 000 pielgrzymów, a wielu z nich już rozpoczęło swoją podróż do stolicy Portugalii. Niektóre grupy robią różne postoje w trakcie swojej pielgrzymki, w tym Ziemię Świętą, Camino de Santiago w Hiszpanii i inne miejsca w całej Europie.

Tłumaczenie wiadomości

Poniżej przedstawiamy nieoficjalne tłumaczenie wiadomości wideo Papieża: „Drodzy młodzi ludzie, którzy wyjeżdżają do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży, życzę wam dobrej podróży. Mam nadzieję, że przybędziecie na spotkanie pełni radości. Podążajcie tą ścieżką i podejmijcie podróż. Życie to podróż. Młodzi ludzie mają powołanie do podróżowania. Dążcie odważnie naprzód, zawsze patrząc na swój cel. Róbcie to z mistycyzmem podróży, zawsze idąc z innymi, nigdy samotnie. Niech Bóg was błogosławi. I dziękuję za wasze wysiłki i ciężką pracę. Miłego dnia!”

Podobne wiadomości

Popularne tematy