wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaReligiaPapież do katolików w Wietnamie: Miłość jest miarą wiary

Papież do katolików w Wietnamie: Miłość jest miarą wiary

Papież Franciszek przekazał list do katolików w Wietnamie, w którym chwali historyczne przyjęcie Porozumienia w sprawie Statusu Stałego Przedstawiciela Papieskiego i podkreśla trwałe znaczenie miłości, dialogu i miłosierdzia.

Papież Franciszek i jego serdeczne pozdrowienia

Papież Franciszek przekazał swoje serdeczne pozdrowienia dla całej katolickiej społeczności Wietnamu z okazji przyjęcia Porozumienia między Rządem Socjalistycznej Republiki Wietnamu a Stolicą Apostolską dotyczącego Statusu Stałego Przedstawiciela Papieskiego w Wietnamie. W liście Świętego Ojca do biskupów, księży, osób konsekrowanych i wiernych Ludu Bożego w Wietnamie podkreślono trwałe znaczenie miłości jako miary wiary. Papież Franciszek pisze: “Miłość jest miarą wiary, a wiara jest duszą miłości, nigdy nie zapominając, że miłość do Boga i bliźniego to dwie strony tego samego medalu.”

Znaczenie porozumienia

Przyjęcie tego porozumienia stanowi ważny krok w trwających stosunkach między Stolicą Apostolską a Wietnamem, odzwierciedlając pozytywne relacje, które rozwinęły się w ostatnich latach. W swoim liście Papież Franciszek podkreśla znaczenie tej wizyty, stwierdzając, że “to spotkanie ma szczególne znaczenie w procesie wzmacniania stosunków między Stolicą Apostolską a Wietnamem.”

Relacje Wietnam-Stolica Apostolska

W swoim liście Papież Franciszek docenia odwagę, wytrwałość i poczucie rodziny Wietnamczyków, cechy głęboko cenione przez Kościół. Podkreśla znaczenie dialogu i dążenia do wspólnego dobra, nawet w obliczu różnic.

Miłosierdzie i służba

Papież podkreśla znaczenie miłosierdzia i służby, zwłaszcza w czasach kryzysu, takich jak pandemia Covid-19. Chwali katolicką społeczność za jej wkład w społeczeństwo i poświęcenie dla najbardziej narażonych i potrzebujących.

Nauczania Jezusa

Święty Ojciec opisuje swoich braci i siostry w Wietnamie, katolickich wiernych, jako zawsze gotowych skutecznie odpowiadać na codzienne potrzeby innych i uczestniczyć w budowaniu wspólnego dobra w każdym obszarze społecznego życia kraju.

Zakończenie listu Papieża

Papież Franciszek kończy swój list, przywołując słowa Świętego Jana XXIII, podkreślając znaczenie miłości w relacjach między jednostkami i narodami. “Główną cechą miłości jest to, że łączy ludzi na wiele sposobów, szczerze zjednoczonych w więzach umysłu i materii; i jest to związek, z którego może płynąć niezliczone błogosławieństwa”, cytuje.

Podobne wiadomości

Popularne tematy