sobota, 2 marca, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek i Prezydent Ukrainy - dialog na rzecz Pokoju

Papież Franciszek i Prezydent Ukrainy – dialog na rzecz Pokoju

Papież Franciszek odbył telefoniczną rozmowę z Prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zelenskim. Prezydent Zelenski wyraził wdzięczność Papieżowi za jego wsparcie dla Formuły Pokoju, która obejmuje ponad 80 państw. Ta wymiana zdań jest kolejnym krokiem w budowaniu mostów dialogu i pokoju między narodami.

Wsparcie Papieża dla Ukrainy

Prezydent Zelenski podziękował Papieżowi Franciszkowi za bożonarodzeniowe życzenia skierowane do Ukrainy oraz za wsparcie Formuły Pokoju. Papież Franciszek, znany ze swojej proaktywnej roli w promowaniu pokoju i pojednania, kontynuuje swoje wysiłki na rzecz zakończenia konfliktu na Ukrainie.

Seria rozmów telefonicznych

Papież Franciszek i Prezydent Zelenski odbyli już kilka rozmów telefonicznych od początku konfliktu na Ukrainie. Pierwsza rozmowa miała miejsce dwa dni po wybuchu wojny, 26 lutego 2022 roku. W trakcie tych rozmów Papież wyrażał głębokie zaniepokojenie tragicznymi wydarzeniami w Europie i oferował duchowe wsparcie dla narodu ukraińskiego.

Humanitarna misja Papieża

W rozmowach z Prezydentem Zelenskim, Papież Franciszek podkreślał znaczenie poszukiwania rozwiązań dla cierpień ludzkich. Stolica Apostolska wyraziła gotowość do mediacji w celu znalezienia rozwiązania humanitarnego kryzysu na Ukrainie.

Prezydent Zelenski wyraził wdzięczność Papieżowi za jego modlitwy i zaprosił go do odwiedzenia Kijowa. Taka wizyta mogłaby być potężnym symbolem solidarności i nadziei dla narodu ukraińskiego w obliczu trwającego konfliktu.

Podobne wiadomości

Popularne tematy