sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaKardynał Pizzaballa apeluje o wsparcie dla Kościoła w Ziemi Świętej

Kardynał Pizzaballa apeluje o wsparcie dla Kościoła w Ziemi Świętej

Kardynał Pierbattista Pizzaballa, Łaciński Patriarcha Jerozolimy, apeluje o wsparcie finansowe dla swojej diecezji, która niesie pomoc ludziom w Gazie oraz innym cierpiącym wskutek wojny w Ziemi Świętej.

Kontekst konfliktu

Wojna między Hamasem a Izraelem nadal przynosi ogromne straty humanitarne w Gazie. W odpowiedzi na te trudności, Patriarcha Pizzaballa wydał pilny apel w piątek, prosząc o wsparcie dla Łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy, aby mógł on pomóc wszystkim poszkodowanym.

Rola Kościoła w trudnych czasach

“Miłość bliźniego i modlitwa napędzają całą wielką rodzinę Łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy, zwłaszcza w czasach skrajnych trudności,” powiedział Kardynał Patriarcha Jerozolimy.

Wpływ wojny na gospodarkę

Patriarcha przypomniał, że wiele życi zostało uratowanych i wiele cierpienia zostało złagodzonych dzięki wsparciu oferowanemu podczas innych niedawnych kryzysów w regionie, takich jak pandemia Covid-19, wybuch w porcie w Bejrucie w 2020 roku oraz niszczycielskie trzęsienie ziemi w Syrii i Turcji w tym roku. Wszystkie te sytuacje pokazały, że “słyszeliśmy i odpowiadaliśmy na wołanie biednych”.

Apel o pomoc

“Stajemy w obliczu kryzysu, który dotyka niezliczone rodziny różnych religii oraz wszystkie nasze instytucje, w tym szkoły, szpitale i parafie,” powiedział Patriarcha Pizzaballa. “W Gazie nasze materialne zasoby zostały rozciągnięte poza nasze mury, aby obejmować cierpiących sąsiadów i tych, którzy szukali schronienia w innych miejscach. Dzielimy się praktycznie wszystkim – od jedzenia i wody po lekarstwa i zaopatrzenie.”

Jego list kończy się prośbą o wsparcie finansowe dla humanitarnej pomocy Patriarchatu dla ludzi w potrzebie. “Proszę, pomóżcie nam dokonać konkretnej różnicy i stworzyć odpowiednie środowisko, aby w tym społeczeństwie naznaczonym nienawiścią mogliśmy ponownie siać nasiona zaufania, nadziei i miłości. Bądźcie pewni mojej modlitwy i wdzięczności dla każdego z was!”

Podobne wiadomości

Popularne tematy