sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaGospodarkaJak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy? To musisz wiedzieć!

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy? To musisz wiedzieć!

Kredyt gotówkowy umożliwia szybkie pozyskanie środków na dowolny cel. To popularne rozwiązanie dla osób planujących zakup samochodu, remont mieszkania, sfinansowanie wakacji czy innego przedsięwzięcia. Jednak zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, rozważ kilka elementów. Dowiedz się, co wziąć pod uwagę i jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy.

W jakich sytuacjach przydaje się kredyt gotówkowy?

Zastanawiasz się, czy zaciągnięcie kredytu gotówkowego to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie? Na pożyczkę gotówkową klienci decydują się w różnych sytuacjach. To korzystny sposób finansowania zakupu samochodu czy nieruchomości. Gdy trafia się opłacalna okazja, pozyskanie kredytu gotówkowego trwa znacznie krócej niż np. hipoteki. Ponadto zaciągnięcie takiej pożyczki jest korzystne dla tych, którzy planują wcześniejszą spłatę zobowiązania. W ten sposób można zredukować wysokość odsetek i sam koszt kredytu. Wiele osób decyduje się także na kredyt gotówkowy w awaryjnych sytuacjach, np. gdy zepsuje się samochód lub zachodzi potrzeba wymiany urządzeń AGD w kuchni. Zatem taka pożyczka pozwala zarówno na skorzystanie z ciekawych okazji na rynku, jak i jest pomocna w nagłej potrzebie.

Kredyt gotówkowy – od czego zależy jego wysokość?

Nie wiesz, na co zwraca bank przy przyznawaniu kredytu gotówkowego i ustalaniu jego wysokości? Oto parametry, które są najczęściej brane pod uwagę.

Uzyskiwane dochody miesięczne

Dla banków istotna jest wartość dochodów kredytobiorcy. Powinna być ona adekwatna do wysokości zaciągniętego zobowiązania i umożliwiać jego bezproblemową spłatę. Zatem wysokość pożyczki i fakt jej przyznania są uzależnione od tego, ile zarabiasz na rękę miesięcznie.

Wysokość wydatków

Znaczenie mają nie tylko uzyskiwane dochody, ale też wydatki wnioskującego Jeśli miesięcznie przeznaczasz duże kwoty na utrzymanie gospodarstwa domowego i masz inne kredyty, to uzyskanie pożyczki będzie trudne. W takiej sytuacji warto poczekać do spłaty części zobowiązań i zoptymalizować stałe koszty.

Rodzaj zatrudnienia

Największe szanse na pozytywną weryfikację kredytową mają osoby pracuję na etacie. Nieco trudniejszą sytuację mają przedsiębiorcy, od których wymaga się dłuższego okresu prowadzenia firmy i udokumentowania przychodów. Natomiast osoby o nieznanym źródle zarobku lub utrzymujące się na podstawie umowy o dzieło mają małe szanse na uzyskanie pożyczki.

Dotychczasowa historia kredytowa

Wpływ na ocenę kredytową banku ma także dotychczasowa historia spłat pożyczek i stałych zobowiązań. Zatem jeśli spóźniasz się często z opłatami, za np. abonament komórkowy, to informacja o tym może być odnotowana w BIK-u. To przełoży się niekorzystnie na weryfikację bankową. Dlatego zaleca się dbanie o terminową spłatę zobowiązań. Co ciekawe, trudności w uzyskaniu pożyczki mogą odczuć także osoby, które dotąd nie miały żadnych cyklicznych opłat ratalnych czy abonamentowych. U takich klientów często limit pożyczkowy jest niższy, nawet jeśli wykażą dobre dochody.

Wiek kredytobiorcy

Banki podczas oceny kredytowej biorą pod uwagę potencjalne ryzyka, które mogą się przyczynić do trudności w spłacie pożyczki. Młody wiek jest jednym z takich elementów. Natomiast jeśli wnioskujący może udowodnić stałe zatrudnienie i odpowiedni poziom dochodów, najczęściej spotka się z pozytywną decyzją kredytową. Z drugiej strony kłopoty z uzyskaniem finansowania ze spłatą rozłożoną na wiele lat mogą mieć seniorzy.

Te elementy w dużej mierze wpływają na przyznawalność pożyczek, natomiast każdy bank ma inne kryteria oceny.

Gdzie można znaleźć najtańszy kredyt?

Gdzie znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy? Nad tym pytaniem zastanawia się wiele osób planujących zaciągnięcie pożyczki. Istnieje kilka sposób na to, aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę.

  1. Samodzielne poszukiwanie propozycji w bankach

Niektórzy najpewniej się czują wtedy, gdy mogą sami zebrać i porównać dane dotyczące kredytów gotówkowych. Mimo to wizyty w placówkach bankowych wymagają poświęcenia czasu. Ponadto samodzielne analizowanie warunków jest trudne i wymaga skrupulatności oraz dokładności.

  1. Współpraca z doradcami kredytowymi

Ciekawym rozwiązaniem jest współpraca z doradcą kredytowym. Pomaga on w wyborze najkorzystniejszej oferty i wyjaśnia warunki poszczególnych pożyczek. Natomiast należy pamiętać o opłacie za usługę, która zwykle wynosi około 2% wartości kredytu. Zatem jest to rozwiązanie pozwalające na oszczędzenie czasu, ale wiąże się z dodatkowym wydatkiem.

  1. Skorzystanie z internetowej porównywarki finansowej i rankingu kredytowego

Lubisz rozwiązania pozwalające na oszczędność czasu i pieniędzy? Zatem zanim zdecydujesz się na pożyczkę, skorzystaj z dostępnych narzędzi online. Łatwo znajdziesz najtańszy kredyt gotówkowy w finanse.rankomat.pl. Na stronie dostępne są porównywarka i ranking kredytowy z przeglądem aktualnych ofert pożyczkowych. Dzięki temu nie musisz samodzielnie poszukiwać propozycji, a ich porównanie jest bardziej wygodne i szybkie. Ponadto bez trudności skorzystasz z internetowych narzędzi o dogodnej dla siebie porze i w dowolnym miejscu.

Najtańszy kredyt gotówkowy umożliwia spełnienie planów bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów. Warto go znaleźć.

Podobne wiadomości

Popularne tematy