sobota, 1 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaAustralia: Kościół kwestionuje proponowane przepisy dotyczące eutanazji

Australia: Kościół kwestionuje proponowane przepisy dotyczące eutanazji

Arcybiskup Sydney wyraża silną krytykę wobec proponowanego ustawodawstwa obniżającego wiek uprawnienia do dobrowolnej pomocy przy umieraniu do 14 lat w Australijskim Terytorium Stołecznym.

Dobrowolna pomoc przy umieraniu w Australii

Dobrowolna pomoc przy umieraniu została wprowadzona w australijskim stanie 31 stycznia 2023 roku, po Południowej Australii, Wiktorii, Queensland, Tasmanii i najnowszej Nowej Południowej Walii (28 listopada 2022) po uchyleniu Australijskiego Ustawodawstwa Eutanazji z 1997 roku, które zakazywało uchwalania ustawodawstwa dotyczącego pomocy przy umieraniu przez parlamenty terytorialne.

Propozycja zmiany przepisów

Proponowane ustawodawstwo proponowane przez rząd ACT obniży wiek uprawnienia do 14 lat i również odrzuci wymóg przewidywanego czasu śmierci między 6 a 12 miesiącami, który wprowadziły inne stany.

Krytyka arcybiskupa Fishera

Arcybiskup Fisher wyraził silną krytykę wobec propozycji. “Faktem jest, że każda jurysdykcja na świecie, która podążyła drogą eutanazji, stopniowo zrywała swoje ochrony”, powiedział. “Więc jeśli zaczniemy, jak proponuje ACT, z już bardzo niską poprzeczką, to skończymy w rynsztoku bez żadnej ochrony”.

Arcybiskup Sydney zastanawiał się również, dlaczego 14-latkowie są uważani za zbyt młodych, aby prowadzić samochód i głosować, ale na tyle dojrzali, aby “podjąć decyzję o życiu i śmierci”.

Podobne wiadomości

Popularne tematy