wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaReligiaApel Zakonu Maltańskiego o pokój i nadzieję dla Ziemi Świętej

Apel Zakonu Maltańskiego o pokój i nadzieję dla Ziemi Świętej

Sytuacja w Palestynie

Ambasador Zakonu Maltańskiego w Palestynie opowiada o narastającym strachu w palestyńskich terytoriach w związku z eskalacją wojny. Ludzie z Betlejem, a także szpital położniczy, którym kieruje, coraz trudniej świadczą niezbędne usługi.

Napięcie w Betlejem

Ambasador przedstawia napiętą sytuację w Betlejem, gdzie spadające gruzy stanowią stałe zagrożenie, a strach stał się codziennym towarzyszem. “Ludzie boją się, ceny w sklepach spożywczych drastycznie wzrosły, wiele rzeczy jest trudno dostępnych, w tym niektóre leki, zwłaszcza mleko dla niemowląt”, mówiła.

Skutki pandemii COVID-19

Ambasador Bowe zwróciła uwagę na to, jak Betlejem zostało dotknięte przez pandemię COVID-19, która mocno uderzyła w lokalną gospodarkę. Wspomniała, jak ludzie walczyli, by wiązać koniec z końcem podczas pandemii.

Stan rozpaczy

Ambasador Bowe mówiła o tym, jak Szpital Świętej Rodziny, który odgrywa kluczową rolę w świadczeniu usług medycznych dla regionu, został również poważnie dotknięty.

Modlitwa o pokój

Ambasador powtarza apel Papieża Franciszka o modlitwę o pokój w Ziemi Świętej. “Nasze wezwanie to burza niebios modlitwami, postem, ofiarą, pisaniem listów do ludzi wpływowych i pozwoleniem panować pokoju”.

Praca Zakonu Maltańskiego

Zakon Maltański, z historią sięgającą prawie tysiąca lat, był stałą siłą pomocy i wsparcia w czasach kryzysu i konfliktu. Kontynuuje swoją misję służenia ludziom z Betlejem i Gazy, niezależnie od ich wiary.

Podobne wiadomości

Popularne tematy