wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaUkraińscy skauci na letnim obozie we Włoszech: braterstwo i nowe początki

Ukraińscy skauci na letnim obozie we Włoszech: braterstwo i nowe początki

Włoska katolicka grupa skautów gości nastolatków z Ukrainy na tygodniowym obozie pełnym relaksu i przyjaźni. Jest to okazja do zapomnienia, przynajmniej na chwilę, o naciskach wojny.

“Jest to dla nas wielka radość i przywilej, że możemy przyjąć tych młodych ludzi i dać im chwilę spokoju i radości po trudach, które przeszli,” mówi jeden z włoskich skautów. “Mamy nadzieję, że ten czas, który spędzą z nami, pomoże im odzyskać siły i nadzieję na lepszą przyszłość.”

Ukraińscy skauci są zakwaterowani w lokalnej parafii, gdzie uczestniczą w różnych działaniach, takich jak gry, warsztaty i wycieczki. Wszystko to ma na celu promowanie ducha skautingu, który opiera się na braterstwie, solidarności i wzajemnym szacunku.

“Jestem bardzo wdzięczny za tę okazję,” mówi jeden z ukraińskich skautów. “Pomaga mi to zapomnieć o problemach, które mamy na Ukrainie, i cieszyć się chwilą. Czuję, że jestem częścią czegoś większego, czegoś, co daje mi siłę do dalszego działania.”

Włoska grupa skautów planuje kontynuować ten program w przyszłych latach, mając nadzieję, że będzie to mały krok w kierunku budowania pokoju i zrozumienia między narodami.

Podobne wiadomości

Popularne tematy