piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek: Z radością odwiedzam Mongolię jako brat dla wszystkich

Papież Franciszek: Z radością odwiedzam Mongolię jako brat dla wszystkich

W trakcie niedzielnej modlitwy Anioł Pański, Papież Franciszek skomentował swoją nadchodzącą Podróż Apostolską “w sercu Azji”, która rozpocznie się w najbliższy czwartek, 31 sierpnia.

Nadchodząca Podróż Apostolska do Mongolii

Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański, Papież Franciszek mówił o swojej nadchodzącej Podróży Apostolskiej do Mongolii, która odbędzie się od 31 sierpnia do 4 września. Motto tej podróży, “Mając nadzieję razem”, ma podkreślić podwójne znaczenie Podróży Apostolskiej Ojca Świętego do Mongolii: jako wizyty duszpasterskiej i wizyty państwowej.

Wielkie oczekiwania na wizytę

Papież opisał ją jako “bardzo oczekiwaną wizytę” i okazję “do objęcia Kościoła małego liczebnie, ale pełnego wiary i wielkiej w miłości”. Ojciec Święty wspomniał o bogatej “tradycji religijnej” kraju, którą “będzie miał zaszczyt poznać, zwłaszcza w kontekście wydarzenia międzyreligijnego”.

“Brat dla wszystkich”

Papież Franciszek wyraził swoją radość “z podróży i bycia wśród” ludności mongolskiej “jako brat dla wszystkich”. Papież zakończył, dziękując lokalnym władzom za zaproszenie i tym “którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowują się na moje przybycie”, prosząc wiernych obecnych, aby “towarzyszyli tej wizycie w modlitwie”.

Podobne wiadomości

Popularne tematy